امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۷:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100748
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الشرق،‌ خالدبن محمد العطیة وزیر خارجه قطر با أحمد داود أوغلو همتای ترکیه‌ای خود ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الشرق،‌ خالدبن محمد العطیة وزیر خارجه قطر با أحمد داود أوغلو همتای ترکیه‌ای خود دیدار و راههای دستیابی به آتش بس جنگ غزه را بررسی می‌کند.

این گزارش بدون اینکه به زمان و مکان این دیدار اشاره‌ای داشته باشد این نشست را راهی برای بررسی مسائل منطقه و توسعه روابط دو طرف توصیف کرد.

بنابر این گزارش پیش از این رجب طیب أردوغان نخست‌وزیر ترکیه از توجه نکردن جهان به جنگ غزه و کشته و زخمی شدن هزاران نفر در غزه انتقاد کرد و یادآور شد که ممکن نیست ظلم ادامه یابد.

وی افزود:  اسرائیل همیشه قوانین و قراردادها را نقض می‌کند و آتش بس را می‌شکند. آن‌ها از خونریزی (کودکان و زنان بی‌گناه) سیر نمی‌شوند، همزمان با سکوت جامعه جهانی این مردم جهان هستند که با برپایی تظاهرات جنایت‌های اسرائیل و کشته‌ شدن کودکان فلسطینی را فریاد می‌زنند.

رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه همچنین در خصوص جنگ غزه،گفت: از نظر بسیاری از رسانه‌های بین المللی فلسطینی‌ها به اندازه فوک‌ها نیز ارزش ندارند. کودکانی که در غزه وحشیانه کشته می‌شوند به اندازه نهنگ‌ها ارزش خبری ندارند. هنگامی که آشوب طلبان در میدان تقسیم استانبول تجمع کردند و اقدامات خشونت آمیز انجام دادند، رسانه‌های بین‌المللی ساعت‌ها از میدان تقسیم به صورت زنده برنامه پخش کردند. آنها درباره اقدامات مخرب جوانان در اوکراین و مصر ساعت ها و روزها برنامه پخش کردند. هنگامی که نیروهای پلیس در میدان تقسیم از گاز اشک آور و خودروهای آب پاش استفاده کردند، اتحادیه اروپا،‌کشورهای اروپایی و غربی به ما درس حقوق بشر دادند. اما اکنون کسانی که به استفاده از گاز فلفل و خودروهای آب پاش در میدان تقسیم اعتراض می کردند، کسانی که از آزادی سخن می گفتند،‌کجا هستند؟

کسانی که درس حقوق بشر می دادند،کودکانی را که در غزه به قتل می رسند، نمی بینند. آنان هنگامی که رژیم اسرائیل را به هیتلر تشبیه می کنیم، ناراحت می شوند. باید از آنان بپرسیم چه تفاوتی میان رژیم اسرائیل و هیتلر وجود دارد؟ آنان بی شرمانه اقدامات اسرائیل را دفاع از خود می نامند. اسرائیل در برابرکودکان از چه چیزی دفاع می کند؟ آنچه اسرائیل انجام می دهد، دفاع نیست بلکه قتل عام و نسل کشی است.
انتهای پیام/
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها