امروز : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 23
۰۳:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100752
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه «نشنال‌پست» کانادا در گزارشی در مورد نظامی صهیونیستی که روز جمعه در منطقه «رفح» واقع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه «نشنال‌پست» کانادا در گزارشی در مورد نظامی صهیونیستی که روز جمعه در منطقه «رفح» واقع در جنوب نوار غزه مفقود شد، نوشته است که ارتش اسرائیل برای جلوگیری از اسارت نظامیان خود پروکل «هانیبال» را در دستور کار قرار می‌دهد، حتی اگر این امر به کشته شدن نظامی اسیر منجر شود.

این گزارش با اشاره به سناریوی منتشر شده از سوی ارتش رژیم‌صهیونیستی در مورد نحوه مفقود شدن ستوان دوم «هدار گلدین»، نوشته است: «ربوده شدن سربازان یکی از بزرگترین واهمه‌های ارتش اسرائیل است. یکی از دلایل این هراس این است که بعدها می‌توان از این سرباز اسیر به عنوان یک برگه چانه‌زنی و امتیازگیری استفاده کرد. در سال 2006 «گلعاد شالیط» سرباز اسرائیلی به دست حماس افتاد و پنج سال بعد در ازای موافقت اسرائیل با آزادی بیش از 1000 اسیر فلسطینی، آزاد شد.»

گزارش نشنال‌پست می‌افزاید: «ارتش اسرائیل قانونی را تحت عنوان «پروتکل هانیبال» را در دستور کار قرار داده‌اند که بر اساس آن با هدف اینکه از ربایش سرباز جلوگیری شود، دستور بمباران تمامی راه‌های فرار صادر می‌شود، حتی در صورتی که این اقدام جان آن سرباز را به خطر بیاندازد.»

نام «هانیبال» برگرفته از نام یک فرمانده کارتاژی (از تمدن‌های باستان) است که زمانی برای آنکه از اسیر شدن به دست نیروهای رم جلوگیری کند، دست به خودکشی زد.

آنطور که گروه‌های مقاومت فلسطینی اعلام کرده‌اند، «هدار گولدین» افسر ارتش رژیم‌صهیونیستی روز جمعه ساعتی پیش از آغاز آتش‌بس 72 ساعته به اسارت هسته‌های مقاومت درآمده است. پس از این اتفاق بود که ارتش رژیم‌صهیونیستی با نقض آتش‌بس دست به بمباران گسترده منطقه رفح زد. بنا بر اعلام حماس، گولدین احتمالا در جریان همین بمباران‌ها کشته شده است.

روزنامه «دیلی‌بیست» در گزارشی که روز شنبه منتشر کرد، اسیر شدن نیروهای نظامی به دست مقاومت فلسطینی را بزرگترین کابوس برای تل‌آویو توصیف کرده بود.
انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها