امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۶:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100755
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «فیلیپ هاموند» وزیر خارجه انگلیس روز یکشنبه در واکنش به حمله رژیم‌صهیونیستی به یکی دیگر از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «فیلیپ هاموند» وزیر خارجه انگلیس روز یکشنبه در واکنش به حمله رژیم‌صهیونیستی به یکی دیگر از مدارس سازمان ملل در غزه، مدعی شد که «حقایق هنوز روشن نشده است.»
لندن در حالی این موضع را اتخاذ کرده است که امروز مقامات مختلف سازمان ملل از جمله مدیر مرکز «امداد و کار سازمان ملل» (آنروا) تائید کردند که رژیم‌صهیونیستی عامل این حمله بوده‌اند. «رابرت ترنز» همچنین تأکید کرد که امکان ندارد که این مرکز به صورت اتفاقی مورد حمله قرار گرفته باشد، چراکه سازمان ملل هر روز مختصات تأسیاست خود را به ارتش اسرائیل گوشزد می‌کند.
در جریان حمله امروز صهیونیست‌ها به مدرسه «آنروا» در شهر «رفح» واقع در جنوب نوار غزه، دستکم 10 تن کشته و چندین تن نیز زخمی شده‌اند. نام کارکنان سازمان ملل نیز در میان قربانیان این حمله وجود دارد.
در بیانیه آقای هاموند در رابطه با این حمله آمده است: «از گزارش‌ها در مورد تلفات غیرنظامی در جریان درگیری‌های غزه در نزدیکی یک مدرسه تحت مدیریت سازمان ملل در رفح که پناهگاه آوارگان فلسطینی بوده است، متأثر شدم. حقایق هنوز روشن نیست، اما اینکه باز هم کسانی که از این محل به عنوان پناهگاه استفاده می‌کنند، جان خود را از دست بدهند، یک تراژدی است.»
وزیر خارجه انگلیس در بیانیه خود همچنین به تماس تلفنی امروز خود با «آویگدور لیبرمن» وزیر خارجه رژیم‌صهیونیستی و «زیپی لیونی» وزیر دادگستری این رژیم اشاره کرده است. آقای هاموند از آغاز عقب‌نشینی نیروهای اسرائیلی از نوار غزه نیز استقبال کرده‌اند.
ارتش رژیم‌صهیونیستی از دو روز قبل عقب‌نشینی از برخی نقاط در نوار غزه را آغاز کرد. کانال 2 تلویزیون اسرائیل گزارش داده است که اکنون نیروهای این رژیم تنها در رفح حضور دارند. از آغاز عملیات زمینی صهیونیست‌ها در غزه، تاکنون دستکم 64 نظامی اسرائیلی کشته و بیش از 400 تن نیز زخمی شده‌اند. منابع غیررسمی شمار تلفات اسرائیلی‌ها را تا بیش از 130 نفر اعلام کرده‌اند.
انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها