امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۲۰:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100759
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، واشنگتن روز یکشنبه در واکنش به حمله مجدد رژیم‌صهیونیستی به مدرسه‌ای متعلق به سازمان ملل در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، واشنگتن روز یکشنبه در واکنش به حمله مجدد رژیم‌صهیونیستی به مدرسه‌ای متعلق به سازمان ملل در منطقه رفح واقع در جنوب نوار غزه، اعلام کرد که این حمله موجب بهت و وحشت آمریکا شده است.

«جن ساکی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای که لحن آن از آغاز عملیات صهیونیست‌ها در نوار غزه، بی‌سابقه است، آورده است: «ایالات متحده از بمباران شرم‌آور امروز در اطراف یک مدرسه «آنروا» (آژانس امداد و اشتغال سازمان ملل) که پناهگاه حدود 3000 بی‌خانمان است، و در جریان حمله به آن دستکم 10 غیرنظامی فلسطینی دیگر به صورتی تراژیک کشته شدند، وحشت‌زده شد.»

وزارت خارجه آمریکا با اذعان به اینکه مختصات پناهگاه‌های سازمان ملل به اطلاع ارتش رژیم‌صهیونیستی رسیده بود، تأکید کرده است که ظن به شلیک راکت از مناطق نزدیک به پناهگاه‌ها، هدف قرار دادن این مراکز را توجیه نمی‌کند. واشنگتن همچنین انجام تحقیقات کامل در مورد حمله به این مرکز را خواستار شده است.

در یک ماهی که از عملیات صهیونیست‌ها در نوار غزه می‌گذرد، بیش از 1800 فلسطینی به شهادت رسیده‌اند. آمریکا و سازمان ملل در این مدت با حمایت از تل‌آویو، از محکوم کردن این حملات خودداری کرده بودند. با این حال، حملات چندباره رژیم‌صهیونیستی به پناهگاه‌های سازمان ملل، فشار زیادی را از سوی افکار عمومی برانگیخته است.

امروز «بان‌کی‌مون» دبیر کل سازمان ملل نیز با صدور بیانیه‌ای شدید‌الحن، این حمله را محکوم کرده و آن را اقداماتی «جنایت‌بار» خوانده بود.

انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها