امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۰۷:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100772
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
«ابو الفقار الشمری»، تحلیلگر امور استراتژیک عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد تصریح کرد: پس از دست ...

«ابو الفقار الشمری»، تحلیلگر امور استراتژیک عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد تصریح کرد: پس از دست یافتن بر داده‌ها و مستنداتی که به صورت قطعی و آشکار ثابت می‌کند، موصل به واسطه توطئه‌ای بعثی – نجیفی – بارزانی از سوی گروه تکفیری داعش اشغال شد، این سه ضلع مثلث داعش را در استان نینوا پیش انداختند تا بر اقدامات خود سرپوش بگذارند.

الشمری افزود: هم اکنون این امری کاملاً آشکار و مبرهن است که بازماندگان حزب جنایتکار بعث درصدد تسلط بر مناطق سنی‌نشین هستند تا با استفاده از منابع و ثروت‌های این استان‌ها زمینه پیشروی خود به دیگر شهرها و استان‌های عراق را فراهم کنند.

این تحلیلگر امور استراتژیک تاکید کرد: این توطئه‌ای است که حزب بعث جنایتکار و بارزانی مزدور آن را برنامه ریزی کرد و داعش آن را به اجرا گذاشت.

براین اساس الشمری پیش بینی کرد که شاهد درگیری‌ها و نبردهای صوری و فریبنده بین داعش و بازماندگان حزب منحل بعث باشیم که در آن حزب بعث تسلط بر مناطق تحت سیطره داعش را در دست خواهد گرفت.

وی در این خصوص تاکید کرد که فراخوان‌ها و درخواست‌های النجیفی برای تشکیل گردان‌های دفاع از نینوا و آزادسازی آن چیزی جز سرآغاز اجرای بخش دوم از توطئه‌ای نیست که هدف آن تسلط حزب منحل بعث بر نینوا و خیرات و برکات آن و تقسیم این ثروت‌ها میان بازماندگان این حزب با مسعود بارزانی است تا بار دیگر حوادث سال 1996 میلادی تکرار شود.

این تحلیلگر امور استراتژیک سخنان خود را با این گفته به پایان رساند که هرقدر هم که برای شکست و ناکامی عراق توطئه چینی شود، باز عراقی‌ها با این توطئه‌ها مقابله خواهند کرد و به حزب منحل بعث اجازه بازگشت به عرصه را نخواهند داد.

«اسامه النجیفی»، رئیس سابق پارلمان عراق چندی پیش از تشکیل گردان‌های مسلحی خبر داد که در گروه‌های نقشبندیه و ارتش مجاهدین نیز در قالب آنها قرار می‌گرفتند و تاکید کرد که این گروه‌ها با داعش در موصل مبارزه خواهند کرد، در حالی‌که این دو گروه پیشتر در کنار گروه تکفیری داعش قرار داشته و با نیروهای امنیتی عراق در موصل و مناطق دیگر مبارزه کردند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار