امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۸:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100778
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 165
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس سی‌ودومین دوره مسابقات سراسری قرآن، عترت و نماز دانش آموزان از امروز ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس سی‌ودومین دوره مسابقات سراسری قرآن، عترت و نماز دانش آموزان از امروز 12 مرداد‌ماه 1393 با برگزاری رشته‌های غیر‌آوایی در مشهد مقدس آغاز می‌شود.

«محمد‌رضا مسیب‌زاده» مدیر‌کل قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش در گفت‌وگو با فارس با اشاره به برگزاری این دوره از مسابقات از 12 تا 30 مرداد‌ماه گفت: سی‌و دومین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزی از امروز در مشهد آغاز و تا 20 مرداد‌ماه ادامه دارد. همچنین ادامه این مسابقات در دهه سوم مرداد‌ماه در ارومیه برگزار می‌شود.

وی از برگزاری این رقابت‌ها در 9 رشته خبر داد و گفت: این مسابقات در بخش قرآن در رشته‌های قرائت، حفظ و تفسیر‌، عترت در رشته‌های نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه و مداحی و نماز در رشته‌های احکام نماز، انشاء نماز و اذان برگزار می‌شود.

مدیر‌کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با اشاره به برگزاری مسابقات امسال در دو بخش آوایی و غیر آوایی در دو استان جدا گفت: امسال برنامه‌ریزی به این صورت است که مسابقات رشته‌های غیر آوایی یعنی تفسیر، نهج‌البلاغه، صحیفه‌سجادیه، احکام و انشای نماز از امروز تا 20 مرداد‌ماه در مشهد برگزار و مسابقات رشته‌های غیر آوایی یعنی قرائت، حفظ، مداحی و اذان 22 تا 30 مرداد‌ماه 1393 در ارومیه برگزار شود.

وی با اشاره برگزاری رشته‌های احکام و انشای نماز به صورت مسابقه‌ای گفت: رشته‌های احکام و انشای نماز تا سال گذشته به صورت جشنواره برگزار می‌شد اما از امسال این رشته‌ها هم به صورت رقابتی و مسابقه‌ای برگزار می‌شود.

مسیب‌زاده در خصوص آیین افتتاحیه مسابقات گفت: آیین افتتاحیه مسابقات از ساعت 17 امروز یکشنبه 12 مرداد‌ماه 1393 در سالن ورزشی شهید بهشتی مشهد برگزار و رژه دانش‌آموزان حاضر در مسابقات، اجرای نمایش حق و باطل، تلاوت قرآن توسط حسینی قاری نوجوان قرآن کریم و سخنرانی حجت‌الاسلام بهشتی مشاور قرآنی وزارت آموزش و پرورش از برنامه‌های آن است.

انتهای پیام/ م.ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها