امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۴:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10078
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۵۸
تعداد بازدید: 164
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در برخی از جایگاه‌های خصوصی عرضه سوخت که در سطح کشور پراکنده هستند، ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در برخی از جایگاه‌های خصوصی عرضه سوخت که در سطح کشور پراکنده هستند، جایگاه‌داران مکمل های بنزینی را به مردم معرفی می‌کنند که با استفاده از این مکمل‌ها مصرف سوخت خودرو کاهش چشمگیری می‌یابد و در هزینه نیز صرفه جویی می‌شود.
متاسفانه باید گفت که این مکمل‌های سوخت نه تنها موجب کاهش مصرف سوخت نمی‌شود، بلکه در اکثر موارد آسیب های جدی را به موتور خودرو ایجاد می‌کند.
از این رو شرکت ملی پخش فرآروده‌های نفتی که مسئول تامین سوخت خودرو ها است، اعلام کرده است که تمام فرآورده‌های نفتی تولیدی شرکت های پالایشی بر اساس استانداردهای شرکت ملی پالایش و پخش تولید و با نظارت اداره کل نظارت وزارت نفت به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تحویل داده می شود که این شرکت نیز، با تجهیزات تخصصی موجود در انبارهای خود، فرآورده های نفتی را پس از آنالیز و تایید کنترل کیفیت آن‌ها بر اساس استانداردهای یادشده، به بازار عرضه می‌کند.
این گزارش اضافه می کند از این رو در صورتی که فرآورده ای به هر دلیل مورد تایید وزارت نفت قرار نگیرد، با امکانات و تاسیسات موجود در انبارهای شرکت ملی پخش، اصلاحات مورد نظر انجام شده و فرآورده منطبق با استاندارد به بازار عرضه می‌شود.
براین اساس مسئولیت استفاده از مکمل های بنزین و عوارض ناشی از آن ها بر عهده شرکت‌های سازنده این نوع ترکیبات است و شرکت ملی پخش هیچ مسئولیتی در این زمینه ندارد و پاسخگو نخواهد بود.
این گزارش تصریح می‌کند ممکن است برخی از شرکت های تولید کننده روغن و فراورده چنین مکمل هایی را تولید کنند، اما سازمان ها و شرکت هایی که مکمل های بنزین را تولید می‌کنند، لازم است ابتدا تاییدیه محصول خود از سازمان ملی استاندارد ایران و سایر سازمان های ذیربط دریافت کرده و سپس نسبت به عرضه آن اقدام کنند.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها