امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۴:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100783
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 155
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، نشست خبری کمپین حمایت از کودکان غزه صبح امروز با حضور داریوش فرضیایی (عمو پورنگ) در شبکه دو سیما برگزار ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، نشست خبری کمپین حمایت از کودکان غزه صبح امروز با حضور داریوش فرضیایی (عمو پورنگ) در شبکه دو سیما برگزار شد.

بنا بر این گزارش، در این مراسم عموپورنگ گفت: من باید به عنوان یک مجری از محبوبیتی که دارم در راه کمک به کودکان غزه استفاده کنم و به نظر می‌رسد وجه انسانی زندگی در حال فراموش شدن است. 

وی ادامه داد: انسان اشرف مخلوقات است و ما باید به داد هم نوعان خود در سراسر دنیا باشیم. ماجرای قتل و عام کودکان بی‌گناه غزه به قدری دردناک است که حتی مردم برخی کشورها که ما فکرش هم نمی‌کنیم، در واکنش به این حوادث تلخ واکنش نشان داده و تنفر خود را اعلام کرده‌اند، ما که مسلمان هستیم، جای خود دارد.  

این مجری محبوب کودکان گفت: من به عنوان عمو پورنگ فارغ از خطوط فکری، فقط دوست دارم به کودکان مظلوم و بی‌گناه غزه کمک کنم و به نظرم اصل ماجرا نیز همین است.
همچنین در این نشست مسلم آقاجانزاده با اشاره مسائل اخیر جهان اسلام و نسل کشی کودکان بی پناه غزه ، گفت: در این شرایط به عنوان یک هنرمند و البته انسان وظیفه خود می دانیم که هر کای از دستمان بر می آید انجام دهیم.
وی درباره ایده شکل گیری کمپینی برای حمایت از کودکان غزه اظهار کرد: مردم ایران در روز قدس گل کشاتن و فضای بسیار خوبی ایجاد کردند، اما پس از آن احساس کردیم این مسئله رو به فراموشی است، همین نگرانی موجب شد که عمو پورنگ پیشنهاد ایجاد یک پویش جهانی برای حمایت از کودکان جنگ به ویژه کودکان غزه را مطرح و  عملی کند.
آقاجانزاده افزود: هیچ سالی رژیم اسرائی  تا این حد کودک کشی راه نیانداخته بود، فجایعی که امروز در غزه شاهد وقوع آنها هستیم هر عقل سلیمی را وادار به موضع گیری می کند و نمی تواند نسبت به آن بی تفاوت بود.
وی تصریح کرد: اگر خدا بخواهد ما چند حرکت خوب را آغاز کردیم و با رسانه ای شدن آنها توجه افکار عمومی بیشتر به سمت فجایع غزه جلب خواهد شد.
این تهیه کننده ادامه داد: این کمپین موفق نخواهد شد، مگر با حمایت  اصحاب رسانه، ورزشکاران، هنرمندان، بنا بر این ما از همه دوستانی که بین مردم مقبولیت دارند و دلشان برای کودکان می تپید دعوت می کنیم به این کمپین بپیونند.
در ادامه این نشست داریوش فرضیایی گفت: بسیار خوشحالم که فرصتی دست داد تا این حرکت انسان دوستانه را آغاز کنیم،  من به عنوان یک کارکتر کودک معتقدم اویلن قربانی هر جنگی بچه های معصومی هستند که چیزی از آشوب و جنگ افروزی نمی دانند.
وی افزود: من با کشتار کودکان مخالفم و خودم را موظف می دانم از همه کسانی که دلشان برای کودک می تپد بخواهم  فارغ از قومیت، نژاد، آیین و مذهب و سمت و سوهای شخصی به کمپین ما بپیوندند تا با هم گامی در جهت تحقق ایجاد یک زندگی آرام بدون بمب و محاصره برای کودکان بر داریم.
عمو پورنگ گفت: بارها مشاهده کردمی که با انتشار اخباری درباره انقراض یک گونه حیوانی کمپین های حمایتی برپا می َود و مرد دلشان می سوزد، اما آیا کسی نیست که برای کودکان مظلوم غزه دلسوزی کند؟
وی ادامه داد: من به عنوان یک انسان و فرد کوچکی که در زمینه کودک کار می کنم و نسبت به این گروه سنی شناخت دارم، می دانم همه کودکان فارغ از هر قومیت، ملتی و نژاد پاک، بی آلایش و دوست داشتنی هستند.
فرضیایی با بیان اینکه کمپین حمایت از کودکان غزه با عنوان «کودکان برای کودکان» راه اندازی شده است، افزود: ما می خواهیم صدای کمپین عمو پورنگ را به گوش همه بچه های دنیا برسانیم تا بدانند هدفمان چیست و هر کاری می کنیم به خاطر آنهاست. 
در ادامه این جسله آقاجانزاده با اشاره به حمایت تمام قد معاون سیما، مدیر شبکه دو و مدیر گروه کودک این شبکه از این حرکت رسانه ای، تصریح کرد: ما در مسیری که در ان گام نهادیم به کمک همه رسانه های احتیاج داریم، باید رسانه های مکتوب، صدا و سیما و همه چهره های فرهنگی ، هنری و .. کشور با ما همراه بشوند تا شاید شاهد اتفاق های خوبی در آینده باشیم.
وی گفت: کمپین حمایت کودکان از کودکان صرفا برای عمو پورنگ نیست، صاحبان اصلی این فضا همه آزادگانی هستند که تحت تاثیر فجایع غزه قرار گرفته اند.
آقاجانزاده ادامه داد: اکنون دو سایت برای پیوستن مردم به این پویش مردمی طراحی شده، سایت gaza2014.ir برای ارتباط داخلی و gazachildren2014.com برای ارتباط افراد خارج از کشور در نظر گرفته شده است.
به گفته وی مردم می توانند با مراجعه به این آدرس ها در بخش های مختلف آن شرکت کرده و امضا کنند.
آقاجانزاده گفت: ما به دنبال آن هستیم تا امضاهایی معتبر و قابل استناد جمع کرده وآنها را به مجامع بین المللی ارایه دهیم.
وی گفت: از شب گذشته صفحه اینستاگرام کمپین رسانه ای عمو پورنگ نیز با نشانی gazachildren2014  آماده شده و در همین مدت زمان کوتاه بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.
وی ادامه داد: پویش عمو پورنگ قرار نیست یک حرکت داخلی صرف باشد، بر اساس هماهنگی معاون سیما نیز با معاون امور بین الملل سازمان قرار است تیزرهای این کمپین به زبان های انگلیسی، عربی و فارسی آماده و از شبکه های برون مرزی صدا و سیما پخش شود.
آقاجان زاده از حمایت بعضی هنرمندان از این حرکت فرهنگی سخن گفت و افزود: تا امروز بعضی از هنرمندان با شعار این پویش عکس یادگاری گرفته اند، پرویز پرستویی و کمال تبریزی هم نخستین هنرمندانی هستند که به این پویش پیوستند و قرار است  برای حمایت از بچه های غزه تبلیغ کنند.
در ادامه این نشست داریوش فرضیایی در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه چرا دیر نسبت به فجایع اخیر غزه واکنش نشان داده است، توضیح داد: من یک ماه پیش در صفحه مجازی خودم مطلبی درباره غزه نوشتم، اما امروز می خواهیم قدم عملی برداریم و در این راه به مشارکت دیگران نیاز داریم. 
وی تصریح کرد: هر چند که برنامه های ی برای حمایت مالی از بچه های غزه هم پیش بینی شده اما بعد معنوی این  حرکت برای ما مهم است، من معتقدم بچه ها نباید آسیب ببینند و تصور می کنم در این خصوص کار کردن در فضای مجازی بیشتر جواب خواهد داد.
در ادامه مسلم آقاجانزاده نیز در خصوص کمک های مالی به این حرکت گفت: می خواهیم سبک های جدیدی را برای کمک مالی انتخاب کنیم مثلا با ارائه یک نماد درباره غزه از مردم بخواهیم با خریداری آن کمک مالی هم کرده باشند.
وی افزود: تعارف نداریم ما تنها هستیم، هر چند که دوستان صدا و سیما پشتیبان قوی برای ما هستن اما ما به کمک دیگران هم احتیاج داریم .
در پایان این مراسم اصحاب رسانه به عنوان نخستین حامیان کمپین حمایت کودکان از کودکان با داریوش فرضیایی و پوستر این کمپین عکس یادگاری گرفتند.
نشست معرفی کمپین «کودکان برای کودکان» با حضور علی زارعان مدیر گروه کودک و خردسال شبکه دو، ناصر گنج خانلو مدیر روابط عمومی این شبکه و جمعی از اصحاب  رسانه برگزار شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها