امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۰۲:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100785
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، طی روزهای گذشته اعلام شد دریافت شماره استاندارد بین‌المللی کتاب با ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، طی روزهای گذشته اعلام شد دریافت شماره استاندارد بین‌المللی کتاب با عنوان شابک که از سال 1372 تاکنون برای ناشران رایگان بوده، از 15 مرداد 93 پولی خواهد شد.

شابک به ناشران در حال حاضر رایگان واگذار می‌شود، اما بزودی این خدمات از سوی موسسه خانه کتاب که متولی ارائه شابک است از حالت رایگان خارج و در برابر واگذاری اسن شناسه از ناشران وجهی دریافت خواهد شد.

بر اساس این گزارش، هنوز مبلغ قطعی و نهایی ارائه شابک اعلام نشده، اما احتمالا حدود 35000 تومان دریافت خواهد شد، ظاهرا ابتدا قرار بر این بوده که دریافت این میزان به شکل سیال باشد اما نحوه دریافت و میزان قطعی مبلغ بزودی اعلام می‌شود ضمن اینکه برخی اخذ آن را غیر قانونی داشنته و منوط به مصوبه‌مجلس عنوان داشته‌اند.

دریافت وجه در برابر ارائه شابک طی روزهای گذشته واکنش‌های بسیاری را در پی داشته و نادر قدیانی رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان هم نامه‌ای به علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این راستا نوشته است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها