امروز : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 22
۲۱:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100790
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 113
حجت‌الاسلام محمدمهدی صفایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به برنامه پرسمان تاریخی اظهار کرد: این برنامه به صورت زنده روزهای پنجشنبه ...

حجت‌الاسلام محمدمهدی صفایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به برنامه پرسمان تاریخی اظهار کرد: این برنامه به صورت زنده روزهای پنجشنبه ساعت 18 تا 19 با کارشناسی مهدی پیشوایی از رادیو معارف پخش می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: هدف این برنامه پاسخگویی به سوالات تاریخی و بیان حقایق تاریخ از نگاه شیعه است.

مدیر گروه معارف و علوم اهل‌بیت(ع) رادیو معارف عنوان کرد: سوالاتی که مخاطبان به صورت پیامک برای برنامه ارسال می‌کنند، مجری برنامه آنها را مطرح می‌کند و کارشناس به آنها پاسخ می‌دهد، علاوه بر این روش، مخاطبان می‌توانند سوالات خود را به صورت تلفنی از کارشناس بپرسند و کارشناس به صورت زنده پاسخگوی سوالات آنها باشد.

وی یادآور شد: سوالاتی که در این برنامه مطرح می‌شود در حوزه تاریخ اسلام از صدر اسلام تا دوران کنونی است و موضوع آن تاریخ اسلام به صورت آزاد است.

صفایی با اشاره به سالروز تخریب قبور ائمه بقیع(ع) در هفته جاری گفت: اگر سوالی از سوی مخاطبان در زمینه تخریب قبور ائمه بقیع(ع) مطرح شده باشد، همان سوال پاسخ داده می‌شود و همچنین کارشناس مطالبی را متناسب با موضوع تخریب قبور ائمه بقیع(ع) ارائه می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: ابعادی که در این برنامه بررسی می‌شود شامل تاریخچه قبور ائمه بقیع(ع) و انگیزه‌های وهابیت برای تخریب قبور ائمه بقیع(ع) است.

مدیر گروه معارف و علوم اهل‌بیت(ع) رادیو معارف تصریح کرد: در دوران گذشته بیشتر تاریخ‌نویسان در خدمت خلفا بودند و آثاری که ماندگار ‌شده بود، آثاری بود که تاریخ‌نویسانی که در خدمت خلفا بودند می‌نوشتند و آثاری که دیگران و شیعیان می‌نوشتند طبیعتا ماندگار نمی‌شد، بنابراین در این برنامه تاریخ صدر اسلام از نگاه شیعه بررسی می‌شود.

وی یادآور شد: افراد می‌توانند برای مطرح کردن سوالات خود از طریق سامانه پیامکی رادیو معارف به شماره 30000553 و تماس از طریق شماره تلفن‌های روابط عمومی 2ـ32910551 اقدام کنند.

انتهای پیام/78003/ع30/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها