امروز : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 25
۰۹:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100794
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 109
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مجید ملانورزی،مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی در حکمی ساعد مشکی را به عنوان دبیر یازدهمین دوسالانه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مجید ملانورزی،مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی در حکمی ساعد مشکی را به عنوان دبیر یازدهمین دوسالانه جهانی پوستر ایران منصوب کرد.
 
در حکم مدیرکل هنرهای تجسمی برای ساعد مشکی آمده است: نظر به برپایی یازدهمین دوسالانه پوستر ایران و انجام برنامه ریزی برای برگزاری بهتر این دوسالانه و با عنایت به تجربیات موفق و گرانقدر جنابعالی و بنا به پیشنهاد شورای مشاورین و برنامه ریزی به موجب این حکم به سمت دبیر یازدهمین دوسالانه جهانی پوستر ایران منصوب می شوید.
 
یازدهمین دوسالانه پوستر تهران از سوی دفتر هنرهای تجسمی با همکاری انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران دی و بهمن سال جاری در تهران برگزار خواهد شد و فراخوان دوسالانه به زودی منتشر می شود.
 
ساعد مشکی متولد 1342 تهران و دانش آموخته رشته طراحی گرافیک از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است که بیش از 10 سال است در حوزه طراحی گرافیک فعالیت حرفه ای دارد.
 
ساعد مشکی عضو انجمن بین المللی طراحان گرافیک AGI، عضو هیئت مدیره و خزانه دار انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران (IGDS)، مدیر مسئول و صاحب امتیاز نشریه « نشان » (نشریه طراحان گرافیک ایران ) است.
 
در سال 1379 به همراه سه نفر از هم نسلانش گروه رنگ پنجم را برای ارتباط میان گرافیک ایران وجهان راه اندازی کردند و تاکنون نمایشگاههای متعددی را در داخل و خارج از کشور برگزار کرده اند.
 
مشکی عضو هیئت انتخاب آثار جشنواره ها و دوسالانه هایی از جمله هفتمین دوسالانه طراحان گرافیک تهران، نمایشگاه پوسترهای تجربی، پنجمین نمایشگاه تصویرگری کتاب های کودکان و نوجوانان و نهمین دوسالانه جهانی پوستر تهران بوده است.
 
مشکی  سال ها فعالیت خود را بر طراحی جلد کتاب متمرکز کرد و مدیریت هنری و طراحی گرافیک چندین انتشارات را بر عهده گرفت. او همچنین مدیر هنری و طراح گرافیک جشنواره بین المللی فیلم های آموزشی رشد، جشنواره بین المللی تئاتر ایران زمین ، جشنواره بین المللی تئاتر طنز و جشنواره فیلم آبادان بوده است.
 
آثار مشکی در کتاب های مختلف از جمله کتاب Area به انتخاب آنتون بکه و نشریات متعددی معرفی شده اند.
 
ساعد مشکی برنده جوایز متعددی در داخل و خارج کشور است که جایزه ویژه ایکوگرادا از دوسالانه ورشو، جایزه اول طراحی جلد از نخستین دوسالانه طراحی جلد تهران، جایزه اول طراحی جلد از هفتمین دوسالانه طراحی گرافیک ایران و جایزه دوم طراحی جلد و جایزه ویژه ابداع و خلاقیت از ششمین دوسالانه طراحی گرافیک ایران از جمله آنهاست.
 
انتهای پیام / ا  

             
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها