امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۱۲:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100795
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 109
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ابراهیم حقیقی با تاکید بر ضرورت بررسی و پالایش آثار گنجینه‌های هنری افزود: این موضوع در تمام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ابراهیم حقیقی با تاکید بر ضرورت بررسی و پالایش آثار گنجینه‌های هنری افزود: این موضوع در تمام موزه‌های دنیا اقدامی رایج است و معمولا موزه‎ها برای افرایش توان خود در خریدن آثار جدید از راه افزایش بودجه یا فروش برخی آثار قدیمی اقدام می‌کنند. اقدام سازمان فرهنگی هنری در پالایش گنجینه‌های هنری گامی در راستای کمک به اقتصاد هنر است.

این طراح و گرافیست سرشناس یادآور شد: آثار بسیاری در سال‎های گذشته برای گنجینه‌های هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به ویژه موزه امام علی(ع) خریداری شده که در حال حاضر این آثار نیاز به بررسی و پالایش دارند تا با فروش برخی از این آثار بتوانیم آثار ارزشمند موجود در موزه را ترمیم و آثار تازه‌تر هنرمندان جوان را خریداری کنیم.

هنرمند پیشکسوت طراحی گرافیک ایران درباره چگونگی پالایش گنجینه‌ها هم گفت: ما آثار موجود در گنجینه موزه هنرهای دینی امام علی(ع) را پالایش و دسته‌بندی و آثاری فاقد ارزش موزه‌ای را جدا کردیم که قرار است این آثار قیمت‌گذاری شود و به فروش برسد. خوشبختانه آثار همه هنرمندان شناخته‌شده و قدیمی ایران در این گنجینه به خوبی حفظ شده است.

حقیقی درباره سهم هنرمند از اثر خود پس از فروش آن به یک خریدار هم گفت: هر فرد یا موسسه حقوقی که کالایی را می‌خرد، آن کالا جز دارایی شخصی او محسوب می‌شود. موزه امام علی(ع) و دیگر گنجینه‌های هنری سازمان فرهنگی هنری از این قاعده مستثنی نیستند و بر همین اساس وقتی هنرمندی اثری را به فرد حقیقی یا حقوقی می‌فروشد، دیگر نمی‌تواند ادعایی در این مورد داشته باشد.

گنجینه‌های هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با تشکیل شورایی مرکب از استادان برجسته و کارشناسان پیشکسوت اقتصاد هنر در حال ساماندهی و پالایش است. ابراهیم حقیقی، نعمت‌الله کیکاووسی، ایرج اسکندری، غلامرضا نامی، یعقوب امدادیان و علیرضا کاظمی شش عضو این شورا هستند.
 
انتهای پیام / ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها