امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۱۸:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100803
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در دومین نمایش نینجای ایرانی در شهر گواناخواتو روز دوم آگوست قبل از شروع جلسه نقد و بررسی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در دومین نمایش نینجای ایرانی در شهر گواناخواتو روز دوم آگوست قبل از شروع جلسه نقد و بررسی فرانچسکا رومرو اعلام کرد: امسال مستندهای مختلفی از نقاط مختلف جهان در بخش مسابقه مستند جشنواره حضور داشتند؛ فیلم‌هایی بابودجه‌های بزرگ و این باعث افتخار من است که اعلام کنم نینجای ایرانی به کارگردانی مرجان ریاحی از کشور ایران توانست بیشترین مخاطب را به سالن‌های جشنواره در بخش مستند جذب کند و فکر می‌کنم فیلم این دختر ایرانی توانسته قلب مخاطبینش را به دست بیاورد.

در ادامه فرانچسکا رومر از ریاحی درخواست کرد برای پاسخ به پرسش مخاطبین به روی سن برود.

مرجان ریاحی ضمن تشکر از مهربانی و حمایت مخاطبین جشنواره گفت: من نینجای ایرانی را با قلبم ساختم و باعث افتخارم است که این فیلم توانسته قلب مخاطبینش را لمس کند.

ریاحی در پاسخ به این پرسش که آیا آیا زن‌ها در ایران می‌توانند در ورزش‌های مختلف فعالیت داشته باشند؛ گفت: بله ده‌ها یا شاید صدها رشته ورزشی در ایران برای بانوان و جود دارد و هیچ محدودیتی برای ورزش کردن نیست.

مرجان ریاحی در پاسخ به خبرنگاری که پرسید، ما در مورد زنان نینجا در رویترز قبلا گزارشی دیده بودیم و فکر می‌کردیم نینجاهای ایرانی زنانی وحشی هستند که فقط برای حمله به کشورهای دیگر تربیت شده‌اند، اما فیلم شما زن‌هایی را نشان می‌دهد که مادرند، بچه داری می‌کنند، آشپزی می‌کنند و زندگی خانوادگی دارند. آیا اینها همان زنان گزارش  رویترز هستند؛ گفت: دقیقا اینها همان زن‌ها هستند. همان‌طور که می‌بینید تنها زنان ورزشکاری هستند که عاشق ورزش و خانواده‌شان هستند و برای من خیلی جالب است در همه جهان زن‌ها در رشته‌های ورزشی و حتی نینجوتسو فعالیت می‌کنند؛ چرا تنها زنان نینجای ایرانی باید متهم شوند به خشونت؟ چرا در مورد زنان نینجای اروپایی یا آمریکایی این حرف‌ها زده نمی‌شود؟ من فکر می‌کنم جدا از خوراکی که رسانه‌ها به مخاطبانشان می‌دهند، مخاطبین هم باید در مورد اخبار دریافتی بیشتر فکر کنند و هر حرفی را از هر رسانه‌ای به سادگی نپذیرند. خوشحال که حالا شما با دیدن نینجای ایرانی متوجه واقعیت این زنان ورزشکار شدید.

ریاحی در پاسخ به این پرسش که آیا در آینده بازهم فیلمی در مورد ورزش زنان می‌سازید؛ گفت: واقعا پرداختن به ورزش بانوان و نشان دادن زن ایرانی واقعی نه آن چیزی که رسانه‌ها سعی می‌کنند به مردم جهان از زنان ایران نشان دهند، آرزوی قلبی من است.

فکر می‌کنم ساخت مستند از زنان ورزشکار در رشته‌های مختلف ورزشی می‌تواند در نشان دادن فعالیت بانوان ورزشکار ایرانی بسیار مفید باشد.

مرجان ریاحی در پایان گفت: امیدوارم بتوانم به زودی تهیه کننده‌ای برای ایده‌هایم در مورد زنان ورزشکار ایرانی پیدا کنم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها