امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۷:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100805
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
«یوسف افراش» معاون فناوری و ارتباطات سازمان دارالقرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: نهمین ...

«یوسف افراش» معاون فناوری و ارتباطات سازمان دارالقرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: نهمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم اردیبهشت ماه سال جاری با برگزاری مرحله نخست این آزمون‌ها کلید خورد.

وی افزود: در این آزمون که به صورت کتبی برگزار شد، هفت هزار و 364 نفر شرکت کردند که پس از اعلام نتایج سه هزار و 351 نفر از خواهران و برادران حافظ قرآن کریم آمادگی خود را برای شرکت در مرحله دوم این آزمون‌ها از طریق سایت تلاوت اعلام کردند که از این تعداد 593 نفر را برادران و دو هزار و 758 نفر را خواهران تشکیل می‌دهند.

افراش با بیان اینکه آزمون مرحله دوم نهمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم به صورت شفاهی در 22 استان کشور برگزار می‌شود، خاطر نشان کرد: این آزمون‌ در رشته‌های حفظ پنج، 10، 20 و کل قرآن کریم است که در حفظ پنج جزء 56 نفر از برادران و 416 نفر از خواهران، حفظ 10 جزء 113 نفر از برادران و 906 نفر از خواهران، حفظ 20 جزء 68 نفر از برادران و 483 نفر از خواهران و حفظ کل قرآن 356 نفر از برادران و 953 نفر از خواهران به رقابت می‌پردازند.

وی با اشاره به زمان برگزاری آزمون مرحله دوم نهمین دوره طرح اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم، ادامه داد: با توجه به زمان‌بندی تعیین شده توسط دبیرخانه این طرح، مرحله دوم این آزمون‌ها از روز گذشته 11 مردادماه به مدت یک ماه در 21 حوزه استانی برای خواهران و 12 حوزه استانی برای برادران آغاز شد.

افراش درباره نحوه امتیازدهی در مرحله دوم این آزمون‌ها خاطر نشان کرد: این مرحله به صورت شفاهی برگزار می‌شود و متسابقان باید به صورت ترتیل آیات قرآن را تلاوت کنند و در حسن تلاوت علاوه بر حسن حفظ، به نکات تجویدی، وقف و ابتداء و صوت و لحن نیز توجه داشته باشند.

به گزارش فارس، طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم هر سال در چهار مرحله به همت سازمان دارالقرآن برگزار می‌شود.
انتهای پیام/م.آ
برچسب ها:
آخرین اخبار