امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۴:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100807
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایشگاه کتاب تورنتو که یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های بین المللی کتاب ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایشگاه کتاب تورنتو که یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های بین المللی کتاب است،‌ از این پس سالانه، جایزه کتابی در حاشیه خود خواهد داشت و در نوامبر امسال اولین دوره جایزه نمایشگاه کتاب تورنتو برگزار می‌شود. این جایزه در دو بخش کتاب دیجیتال و طراحی کتاب از به صورت سالانه برگزار خواهد شد و اما تفاوتش با دیگر جوایز این است که جایزه به کتاب‌های ناشر-مولف داده می‌شود.

این جایزه به نویسندگان کانادایی داده می‌شود که در فاصله زمانی بین برگزاری دو نمایشگاه کتاب اقدام به انتشار کتاب به صورت ناشر-مولف و به صورت الکترونیکی کرده‌اند.

کانادا بعد از آمریکا دومین کشوری است که در آن کتاب‌ها به صورت گسترده به صورت ناشر- مولف منتشر می‌شود و انتشار مستقل کتاب‌ها توسط نویسندگان در سال‌های اخیر با استفاده از نرم افزارها و سایت‌هایی که برای انتشار دیجیتالی کتاب و فروش آنها راه اندازی شده‌اند، فراگیر شده است و بخش بزرگی از بازار کتاب کانادا را در دست گرفته‌اند.

جایزه 3هزار دلاری کتاب تورنتو در هر یک از بخش‌های زیر به برگزیدگان اهدا می‌شود.

1- جایزه کتاب بزرگسال(برای مخاطبان بالای 19 سال)

2-جایزه کتاب نوجوان (مخاطب 12 تا 18 سال)

3- جایزه کتاب کودک (مخاطب نوزاد تا 11 سال)

گروه داوران این جایزه از دست اندرکاران برگزاری نمایشگاه کتاب تورنتو هستند و کتاب‌ها از نظر هنری و ادبیات و تاثیرگذاری بررسی می‌شود و در هر رشته 6 نامزد برای دریافت جایزه نهایی معرفی می‌شوند. سپس از میان 6 نامزد، یک کتاب با نظر سرشناس ترین افراد حوزه کتاب کودک، نوجوان و بزرگسال به عنوان برنده نهایی اعلام خواهد شد.

علاوه بر این، 6 نامزد نهایی در هر بخش در معرض داوری و امتیاز دهی عموم مردم هم قرار خواهد گرفت و در این مرحله نیز،‌ برگزیدگان داوری‌های مردمی در هر بخش جایزه هزار دلاری دریافت خواهند کرد.

نمایشگاه کتاب تورنتو از12 تا 14 نوامبر در مرکز همایش‌های مترو تورنتو برگزار می‌شود و بیش از 200 غرفه ناشران و مولف ناشران آخرین آثار خود را به علاقه مندان کتاب معرفی خواهند کرد.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها