امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۳:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10082
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۵۸
تعداد بازدید: 148
محسن دارایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به میزان خرید تضمینی گندم، گفت: تاکنون 810 هزار تن ...

محسن دارایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به میزان خرید تضمینی گندم، گفت: تاکنون 810 هزار تن گندم از کشاورزان 11 استان کشور خریداری شده است.
سخنگوی خرید تضمینی بانک سپه افزود: خرید تضمینی گندم از استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کهگیلویه و بویراحمد، کرمان، فارس، هرمزگان، بوشهر، خوزستان، کرمانشاه، ایلام و سیستان و بلوچستان بوده است.
وی کل خرید تضمینی گندم را 5 هزار 500 میلیارد ریال عنوان کرد که به گفته وی تمام آن به حساب کشاورزان واریز شده است.
دارایی استان خوزستان را به عنوان پیشرو در خرید تضمینی اعلام کرد و گفت: تاکنون 550 هزار تن از این استان گندم خریداری شده است.
*خرید تضمینی گندم امسال بهتر از سال گذشته
سخنگوی خرید تضمینی بانک سپه در پاسخ به روند خرید تضمینی امسال در مقایسه با سال گذشته گفت: امسال به دلیل بالا بودن نرخ خرید تضمینی استقبال بهتری می‌شود و کشاورزان منتظر افزایش قیمت در بررسی جدید کمیسیون تلفیق هستند.
دارایی افزود: مقایسه خرید تضمینی استان بوشهر نشان می‌دهد که سال گذشته در این استان 31 هزار تن خرید تضمینی گندم انجام شد، اما امسال این میزان تا کنون به 51 هزار تن رسیده است.
*شرکت بازرگانی: خرید گندم 7 تا 9 میلیون تن
وی در پاسخ به پیش‌بینی میزان خرید تضمینی گندم در سال جاری گفت: شرکت بازرگانی دولتی میزان خرید تضمینی گندم را 7 تا 9 میلیون تن پیش‌بینی کرده است.
*وزارت جهاد پیش بینی کرد: تولید گندم 12.5 میلیون تن
دارایی گفت: ‌همچنین وزارت جهاد کشاورزی نیز میزان تولید گندم کشاورزان را 12.5 تن پیش‌بینی کرده است.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها