امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۱:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100824
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۰۷
تعداد بازدید: 100
جمشید فروزش در گفت‌ و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در ارزیابی بسته پیشنهادی دولت برای خروج غیر تورمی از رکود، ...

جمشید فروزش در گفت‌ و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در ارزیابی بسته پیشنهادی دولت برای خروج غیر تورمی از رکود، اظهار داشت:‌ در حال حاضر بسیاری از شرکت‌های صنعتی با مشکل بدهی معوق روبرو هستند و در این شرایط، بسته پیشنهادی دولت می‌تواند کمک‌کننده واحدهای تولیدی باشد، ولی به معنی جبران همه افزایش قیمت اتفاق افتاده در هزینه تولید نیست.

وی تصریح کرد: آزادسازی قیمت‌ها بهترین مسئله‌ای است که در بسته دولت مدنظر قرار گرفته است و در صورتی که این مورد عملی شود، عرضه و تقاضا با یکدیگر متعادل می‌شود و این مسئله باعث ارتقاء کیفی تولیدات صنعتی خواهد شد.

وی ادامه داد: در این صورت واحدهای تولیدی با تمام ظرفیت خود فعال می‌شوند و با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

دبیر شورای تولید‌کنندگان پودر شوینده با اشاره به پیش‌بینی تأمین 60 درصد نیاز مالی واحدهای صنعتی کوچک و متوسط در بسته پیشنهادی دولت، گفت: بخش تولید مجبور به دریافت تسهیلات است، هر چند این تسهیلات گران‌ قیمت باشد.

وی تأکید کرد: دولت باید برای حمایت از بخش صنعت، تسهیلات ارزان‌ قیمت به واحدهای تولیدی اختصاص دهد.

وی در مورد وضعیت سطح تکنولوژی در واحدهای تولید‌کننده محصولات شوینده نیز گفت: با توجه به اینکه تکنولوژی مورد استفاده در کارخانه‌های پودر شوینده مربوط به 10 تا 15 سال قبل است، انحراف زیادی از نظر مصرف انرژی با استانداردهای جهانی نداریم.

انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها