امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۶:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10084
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۵۸
تعداد بازدید: 112
ناصر توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به اینکه روند خرید تضمینی گندم در مقایسه با سال گذشته ...

ناصر توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به اینکه روند خرید تضمینی گندم در مقایسه با سال گذشته چگونه است؟ گفت: روند خرید بسیار مناسب است و پیش‌بینی می‌شود، در صورتی که خرید مناسبی انجام شود، تا پایان فصل برداشت 9 میلیون تن از کشاورزان خریداری شود.
معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: تا 3 روز گذشته ، یک میلیون و 170 هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده است.
وی تصریح کرد: در صورتی که سازمان تعاون روستایی که شعبات مختلف خرید در دورافتاده‌ترین روستاها هم دارد به خرید تضمینی گندم ورود پیدا کند نتیجه مناسب‌تری خواهد داشت.
توکلی گفت: در برخی استانهای کشور از فاصله زیاد بین مراکز خرید تا مزارع کشاورزان گزارش می‌شود که کشاورزان از این موضوع گله دارند.
*آیین نامه اجرایی قانون انتزاع ابلاغ نشده است
وی در پاسخ به اینکه چرا وزارت جهاد کشاورزی براساس قانون انتزاع در بحث خرید تضمینی ورود پیدا نمی‌کند، گفت: هنوز آئین‌نامه اجرایی این قانون از سوی دولت ابلاغ نشده است.
معاون امور تولیدات گیاهی وزارت جهاد کشاورزی در پاسخ به اینکه سیل اخیر در استان خوزستان چه میزان خسارت به گندمکاران وارد کرد، گفت: هنوز برآورد دقیقی از میزان خسارت نشده است، اما 185 میلیمتر بارندگی طی دو روز که به اندازه کل بارش یکسال تهران است، حکایت از خسارت به کشاورزان دارد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: اما با وجود پیش‌بینی خسارت به گندمکاران خوزستان، تاکنون 850 هزار تن از استان خوزستان گندم خریداری شده است.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها