امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۰:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100849
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۱
تعداد بازدید: 205
سرویس سیاسی-خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس پرداختن به فاجعه غزه ، ‌اعتراف ژنرال صهیونیستی به شکست اسرائیل، نگرانی اصلاح طلبان از ...

سرویس سیاسی-خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس

پرداختن به فاجعه غزه ، ‌اعتراف ژنرال صهیونیستی به شکست اسرائیل، نگرانی اصلاح طلبان از «نمی‌آیم» ناطق نوری و  تعریف جدید آقای وزیر از «غیرت دینی» سرخط های مهم روزنامه‌های اصلوگرا و اصلاح طلب امروز بود.

*کیهان

شماره امروز روزنامه کیهان  تیتر یک خود را با عنوان « از گذشته درس نگرفتیم دوباره به غزه حمله کردیم» به اعتراف «آویگدور کهلانی» ژنرال بازنشسته ارتش رژیم صهیونیستی و فرمانده سابق جنگ 6 روزه 1967 (میان رژیم صهیونیستی و کشورهای مصر، اردن و سوریه)  در خصوص اشتباه فاحش رژیم صهیونیستی در حمله به غزه اختصاص داد و به بررسی زمزمه های شکست اسرائیل پرداخت.

این روزنامه به نقل از این افسر اسرائیلی نوشت: اسرائیل باید اعتراف کند که از جنگ‌های قبلی با گروه‌های مقاومت درس نگرفت و حجم واقعی خطر موشکی مقاومت را درک نکرد، مقاومت درس بزرگی به ما داد چرا که ما می‌دانستیم مقاومت از قدرت موشکی بالایی برخوردار است اما باز جنگ را شروع کردیم( منظور وی از جنگ‌های قبلی، جنگ 33 روزه لبنان، جنگ 22 روزه و هشت روزه غزه است)

«اعتراف دویچه وله به اینکه تابو شکنی روحانی دستاوردی برای ایران نداشت» یکی از اخبار ویژه این روزنامه است که در تحلیلی می‌نویسد مذاکرات حاوی نتیجه در خوری نبوده است.

دویچه وله در این مطلب تصریح می کند که یک سال مذاکرات هسته‌ای با وجود شکستن تابوی مذاکره با آمریکا، دستاوردی اندک و چشم‌اندازی ناروشن برای دولت روحانی داشته است و  آن طور که دولت روحانی انتظار داشت در مدت زمان شش ماهه تعیین شده، به امضای توافق‌نامه جامع منجر نشد.

«ایشان کجا یادگاری نوشته که حالا شوکه است» عنوان یکی دیگر از اخبار ویژه این روزنامه است  که دادگاه دو روز گذشته مهدی هاشمی پرداخته است.

این مطلب با اشاره به اعتراف مهدی هاشمی در فیس بوک خود مبنی بر اینکه من با یک دستگاه عریض و طویل اطلاعاتی مواجه هستم که رسانه مکتوب و اینترنتی را نیز در اختیار دارد به اتهام نقش آفرینی فرزند آیت الله هاشمی در فتنه 88 و پولشویی و تخلفات اقتصادی آن می پردازد و می‌گوید: اسباب رسوایی مهدی هاشمی فراتر از صرف رصدهای اطلاعاتی است  و در حقیقت بی پروایی های او  در قانون‌شکنی، اکنون به طور آشکار گریبان وی را گرفته است.

«این همه کلمات قلمبه سلمبه برای اعلام ورشکستی مدعیان اصلاحات »عنوان مطلبی است که به مصاحبه دیروز محمد رضا تاجیک با روزنامه اعتماد  پرداخت و به نقل از این روزنامه گفت: اصلاح طلبان تا ندانند، «که» هستند و ندانند «چه» کرده‌اند، هرگز نخواهند دانست که «کجا» باید بروند و بر این اساس مانیفست اصلاح طلبی، کتابی قطور با صفحاتی سفید و بدون نقشه راهی باقی خواهد ماند.

اعتماد اذعان می‌کند: اصلاح‌طلبان فاقد گفتمان منسجم و حاوی تشتت هستند، مقبولیت اجتماعی گذشته را از دست داده‌اند و حتی پس از دراختیار گرفتن فرمان ماشین دولت از سوی حسن روحانی مصایب بسیاری دارند.

آخرین خبر ویژه روزنامه کیهان نیز به مصاحبه دیروز آشنا با یکی از سایتهای خبری پرداخت و به نقل از مشاور فرهنگی رئیس جمهور نوشت: روحانی باید از 20 سال پیش به جای هاشمی و خاتمی رئیس‌جمهور می‌شد و او بهاری بود که 20 سال پشت زمستان ماند!

*آفتاب یزد

خبر یک روزنامه اصلاح طلب آفتاب یزد با عنوان « اگر خوردم و بردم رسیدگی کنید» به پوشش مفصل اظهارت دیروز ناطق نوری با قید «اظهارات مهم»  پرداخت.

این روزنامه به اظهارات ناطق نوری علیه احمدی نژاد اشاره کرد و به نقل از وی نوشت: احمدی نژاد تشخیص داد و مطالبی را مطرح کرد ولی اشکال این است که چرا این مطالبات پیگیری نمی‌شود.

ناطق نوری در این جلسه از قوه قضاییه خواست که نسبت‌هایی که به وی داده شده پیگیری کند و تاکید کرد: اگر امثال من خوردند و بردند من صلاحیت ندارم رئیس دفتر بازرسی مقام معظم رهبری باشم.

ناطق نوری با بیان اینکه اگر من از بین بروم یا آبرویم برود چیزی نیست اظهار تاسف کرد و گفت: بی اخلاقی، دروغ و تملق در فرهنگ ایرانی در حال نهادینه شدن است و جوانان و نسل جدید نسبت به مسئولان و روحانیت و اسلام بدبین می‌شوند و این ضرر را نمی‌توان جبران کرد.
یکی دیگر از تیترهای اصلی این روزنامه به پاسخ وزیر کار به جوابیه شهرداری تهران با عنوان« غیرت دینی یعنی زنی فقیر نباشد» اختصاص داشت.
طرح تفکیک جنسیتی که توسط قالیباف در شهرداری تهران اجرا شد به مذاق اصلاح طلبان خوش نیامد و تمامی روزنامه‌های این طیف به بازتاب وسیع تعریف وزیر کار از غیرت دینی پرداختند.
علی ربیعی در جوابیه خود به شهرداری تهران گفته است که به عنوان یک فرزند انقلاب غیرت دینی را در این می دانم که زنی با فقر و گرسنگی سر بر بالین نگذارد، هیچ زنی از روی استیصال به کار تن ندهد و بتواند مهر مادری را به نمایش بگذارد.

صفحه 3 روزنامه آفتاب یزد به انعکاس کامل گفتگوی حسام الدین آشنا با یکی از سایتهای خبری پرداخت.

« دولت روحانی مشایی و رحیمی ندارد» تیتری بود که آفتاب یزد برای این مصاحبه اختصاص داده است.

آشنا در این گفتگو با بیان این مطلب که خاتمی  را یک چهره فرهنگی غیر اجرایی می‌داند و ناطق نوری نیز توان اجرایی لازم را برای ریاست جمهوری در دوره‌های گذشته نداشت گفت: بار جمهور اسلامی سنگین تر از توان اجرایی خاتمی بود.

آشنا در این مصاحبه ادعا کرد: تنها تیمی که علیه هیچ کدام از کاندیداهای انتخابات کار نکرد تیم روحانی بود.

مشاور فرهنگی رئیس جمهور با اظهار این مطلب که ریاست‌جمهوری روحانی بهار در پس زمستان 20 ساله بود بر این نکته تاکید کرد که بین من و آقای جلیل و فارغ التحصیلان قدیمی تر دانشگاه امام صادق شباهت‌های اساسی خیلی جدی وجود دارد.

آشنا لیاقت رئیس جمهور شدن را در بین 8 کاندیدا فقط روحانی دانست و ادعا کرد که موضع آقای روحانی دولت حرفه‌ای است نه دولت حزبی و نه دولت کاریزماتیک بلکه دولت قانونی .

*آرمان

روزنامه آرمان در شماره امروز خود را به تحولات غزه پرداخت و اجلاس تهران را محور تلاش های بین المللی برای پایان یافتن به کشتار مردم بی دفاع غزه عنوان کرد.

این روزنامه همچنین در صفحه اول خود به مصاحبه حسام الدین آشنا با یکی از سایت های خبری پرداخت و با تیتر «دولت روحانی مشایی ندارد» این مصاحبه را بازنشر داد.

مشاور روحانی در این مصاحبه گفته بود «دولت روحانی مشایی ندارد، رحیمی هم ندارد، ثمره هاشمی هم ندارد، در دولت یازدهم هیچ کس نه نزدیک است و نه اجازه نزدیکی پیدا می کند؛ در واقع آقای روحانی کسی نیست که زیاد اجازه نزدیک شدن به خودش بدهد؛ اگر در حوزه امنیت چیزی آموخته باشند مهمترینش همین نکته است.»

این روزنامه همچنین به سخنرانی سید حسن خمینی در دیدار با شورای سردبیری روزنامه ایران با تیتر «وای به حال ما اگر تهمت بزنیم و بد دیگران را بخواهیم» پرداخته است.

سید حسن خمینی  در این دیدار تاکید کرد: اعتدال این نیست که چشم بر هر افراطی گری ببنیدیم.

سخنرانی ناطق نوری در همایش اساتید و دانشجویان ایرانی خارج کشور دیگر مطلبی بود که در صفحه یک این روزنامه مانند روزنامه های دیگر اصلاح طلب با تیتر «تشکیل اتاق فکر؛ راهبرد انتخاباتی شیخ نور/ شکایت پسرم از احمدی نژاد تبدیل به رنجنامه شد» کار شده است.

این روزنامه سخنان ناطق نوری درباره تشکیل اتاق فکر از نخبگان برای بهبود وضعیت اداره کشور را یک راهبرد انتخاباتی قلمداد کرده در حالی که وی صریحا در همان سخنرانی تصریح کرد که ورودی به انتخابات نخواهد داشت.

این روزنامه اصلاح طلب همچنین در گزارشی در صفحه سیاسی خود موضوع ریاست آینده صدا و سیما پرداخت.
این گزارش با اشاره حاشیه های ایجاد شده در گفت و گوی زنده رئیس جمهور با مردم، «مستند من روحانی هستم» و مساله دسترسی سازندگان آن به آرشیو صدا و سیما و همچنین اخبار منتشر شده در اخبار 20:30 در نقد دولت را از جمله مسائلی عنوان کرد که تغییر رئیس رسانه ملی را برای اصلاح طلبان خوشایند می کند.

این گزارش همچنین به بررسی گزینه های مختلف برای ریاست صدا و سیما پرداخته و از افرادی نظیر محمد فروزنده، عبدالرضا رحمانی فضلی و سید محمد حسینی نام برد.

*رسالت

روزنامه رسالت تیتر یک خود را به اظهارات محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در رونمایی از کتاب دانشنامه جهان اسلام با تیتر «دیوان بین المللی کیفری و شورای حقوق بشر به جنایات جنگی رژیم صهیونیستی رسیدگی کند» اختصاص داد.

این روزنامه همچنین اظهارات عبدالناصر همتی مدیرعامل بانک ملی را در صفحه اول خود با تیتر «38 هزار میلیارد تومان از منابع بانک ملی قفل شده است» کار کرده است.

این روزنامه در سرمقاله خود به قلم محمدکاظم انبارلویی با تیتر «باید از تاریخ عبرت بگیریم» به تحلیل حادثه تاریخی انقلاب مشروطه و شهادت شیخ فضل الله و شباهت های آن با فتنه 88 پرداخته است.

وی در این سرمقاله نوشته است: در فتنه 88 دقیقا یک جریان سیاسی دچار غفلت سیاسی شد و حوادثی رخ داد که ذکر آن مو بر تن آدم سیخ می کند؛ عناصری که روزگاری خدماتی به کشور داشته اند و به همراهی با امام افتخار می کردند به خاطر حب جاه چنگال خونین خود را به سر و صورت جمهوریت و اسلامیت کشیدند.

بررسی تحولات غزه و عقب نشینی رژیم صهیونیستی از غزه دیگر مطلبی بود که روزنامه رسالت در صفحه اول خود به آن پرداخته است.

این روزنامه در گزارشی به عنوان «حواشی طرح تفکیک فضای کار مردان و زنان کارمند» حواشی مختلف این موضوع جنجالی را مورد بررسی قرار داده است.
*وطن امروز
«کاخ سفید در محاصره حامیان غزه » تیتر یک روزنامه روطن امروز است که به آغاز عقب نشینی ارتش صهیونیستی از بخش هایی از نواره غزه و تاکید حماس بر ادامه مقاومت می‌پردازد.
« کیفر خواست را منتشر کنید» عنوان مطلبی است که به مطالبه عمومی درباره روند دادگاه مهدی هاشمی می‌پردازد.
این مطلب با بیان اینکه افکار عمومی از محتوای اتهانات مربوط به این آقازاده اطلاعی ندارند ضمن قدرانی از دستگاه قضایی برای رسیدگی به پرونده مهدی هاشمی بر این مطلب تاکید می کند که مطالبه عمومی از این قوه وجود دارد که دادگاه نامبرده را علنی و یا کیفر خواست آن را منتشر کند.
«همدستی تاچر و ریگان در جنایت ناو «وینسنس» عنوان گزارشی است که به انتشار اسنادی تازه از سقوط هواپیمای مسافری ایران در صفحه نخست روزنامه وطن امروز پرداخته است.
*اعتماد
«شکایت از احمدی نژاد بی نتیجه بود» عنوان تیتر یک روزنامه اعتماد برای پوشش نشست دیروز دانشجویان با ناطق نوری بود.
این روزنامه هماهنگ با دیگر روزنامه های اصلاح طلب با تاکید بر حرفهای پرنکته و تازه علی اکبر ناطق نوری مفصلا این نشست راپوشش دادند.
روزنامه اعتماد در جدولی نگاهی به مواضع اخیر ناطق از آبان 92 انداخته است.
اعتماد اعتراف کرده است که بسیاری که برای آمدن دوباره ناطق به عرصه سیاست در انتخابات مجلس دهم امید داشتند نامید شدند و به اذعان خود شیخ نور رجال سیاسی که عمر کار سیاسی آنها تمام شده است باید به اتاق فکر بروند و عرصه را برای جوانان بازکنند. 
این روزنامه در مطلب دیگری با پرداختن دوباره به دادگاه مهدی هاشمی و کنایه به قوه قضاییه و سفارش و توصیه هایی که به این قوه شده بود خواستار رسیدگی به تخلفات دولت قبل شد .
«چرا خاتمی و ناطق کناره گرفته اند؟» عنوان یادداشتی از محمد جواد حق شناس بود که پس از موضع گیری دیروز ناطق در روزنامه اعتماد به چاپ رسید.
حق شناس در این یادداشت ناطق و خاتمی را دو چهره محبوبی می‌داند که به نوعی واقع گرایی در سپهر سیاسی کشور رسیده اند.
حق شناس در این مطلب اظهار امیدواری کرده است که ناطق پس از اعلام بازنشستگی سبک و سیاق خاتمی را در پیش گیرد و با هماهنگی با وی یک مجمع را متشکل از دو جریان سیاسی که احزاب فراگیر اصولگرا و اصلاح طلب شکل دهند.

این خبر با بررسی دیگر روزنامه های امروز در حال بروزرسانی است.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها