امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۹:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100859
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۱
تعداد بازدید: 86
به ‌گزاش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «سی‌ان‌ان»، نزاع خونین غزه باعث شد تا ایران مجددا خود را در اذهان جهان ...

به ‌گزاش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «سی‌ان‌ان»، نزاع خونین غزه باعث شد تا ایران مجددا خود را در اذهان جهان اسلام و کشورهای عربی مطرح کند.

بر اساس گزارش«سی‌ان‌ان» سخنان هفته گذشته «آیت‌الله خامنه‌ای»، رهبر عالی ایران موجب تحریک سران دیگر کشورهای اسلامی برای اتخاذ رویکردی همانند ایشان و همدردی و حمایت از غزه و حماس شد. البته تنها تفاوت در این جا است که ایران قابلیت ارسال کمک نظامی را به حماس نیز دارد.

سی‌ان‌ان در ادامه می‌نویسد: نبرد غزه صحنه‌ای برای نمایش ایران به عنوان یک قدرت شیعه در منطقه و  رهبری جهان اسلام بود.

در این میان با گرمی روابط ایران و حماس، جمهوری اسلامی می‌تواند امید داشته باشد که توجه جهان اسلام را به عنوان محافظ فلسطینیان نشان دهد. ایران نیز هیچگاه روابط نظامی خود را با حماس قطع نکرد.

به گزارش سی‌ان‌ان، حزب‌الله لبنان نگین ایران در جهان عرب نیز درهای خود را به سوی حماس گشوده است و جهاد اسلامی فلسطین هم اینک نقش میانجی را بین حماس و حزب‌الله ایفاء می‌کند.

هفته گذشته «سید حسن نصرالله»، دبیرکل حزب الله لبنان سخنانی را در حمایت از حماس و غزه بیان کرد. هم اینک ایران و حزب‌الله قادرند بر خلاف ترکیه و قطر حماس را تجهیز نظامی‌کنند.

مقام‌های فلسطینی نیز از احتمال سفر «خالد مشعل»، رییس حماس به تهران به دنبال آتش بس خبر می‌دهند. خالد مشعل نیز باید ممنون ایران و حمایت‌های این کشور از حماس باشد.

سی‌ان‌ان در خاتمه افزود: مقام‌های فلسطینی مستقر در کرانه باختری نیز از میل وافر حماس در تعامل با ایران خبر می‌دهند.

انتهای پیام/

 

 

 

 
برچسب ها:
آخرین اخبار