امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۱۴:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100864
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۱
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حمیدرضا جانباز در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به حجم فزاینده نیاز به آب با ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حمیدرضا جانباز در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به حجم فزاینده نیاز به آب با کیفیت در شهرها، وزارت نیرو ناچار است از منابع دور دست برای تأمین آب شرب این شهرها با سامانه جدید و تصفیه‌ خانه جدید اقدام کند.

وی با بیان اینکه منابع تأمین آب پایدار با کیفیت کم شده است و دور از دسترس است، گفت: 130 طرح آبرسانی در کشور در حال اجرا است که برای تکمیل این طرح‌ها نیازمند 18 هزار میلیارد تومان اعتبار هستیم. اگر 100 درصد این اعتبارات تخصیص یابد 15 سال طول می‌کشد تا طرح‌های آبرسانی در دست اجرا تکمیل شود.

به گفته وی این 130 طرح آبرسانی 300 شهر کشور را تحت پوشش خود قرار خواهد داد.

جانباز ادامه داد: جهت‌گیری‌های آینده وزارت نیرو نشان می‌دهد که از 130 طرح، 44 طرح آبرسانی پیشرفت بالای 80 درصد دارد که با تخصیص 1000 میلیارد تومان می‌توانیم این طرح‌ها را به پایان برسانیم.

به گفته وی، 54 طرح نیز بین 20 تا 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارند که 10 هزار میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد تا به اتمام برسد.

وی با بیان اینکه سفره‌های آب زیرزمینی دچار مشکل شده است و از لحاظ کیفیت مشکلات عدیده‌ای بوجود آمده است، گفت: ناچار هستیم برای تامین آب پایدار به سمت آب شرب با کیفیت و استاندارد ملی برویم پس قطعاً خط قرمز وزارت نیرو و شرکت آب و فاضلاب توزیع آب با کیفیت است.

وی در خصوص تامین آب شرب شهر تهران گفت: در حال حاضر وضعیت آب شرب تهران به گونه‌ای شده است که تولید و مصرف آب سر به سر است و هرچقدر که آب شرب تولید می‌شود به همان اندازه مصرف می‌شود بنابراین به هر میزان که توانستیم از اطراف تهران برای شهر تهران آب با کیفیت منتقل کردیم اما سئوال ما این است که چرا باید به ازاء هر نفر 250 لیتر آب شرب به شبکه تزریق کنیم در حالیکه تنها 5 تا 15 لیتر آن به مصرف شرب و پخت و پز می‌رسد.

وی در خصوص تأمین آب شرب واحدهای مسکونی مهر گفت: در جلساتی که با حضور دو وزیر راه و شهرسازی و وزیر نیرو برگزار شد، وزارت نیرو متعهد است که آب شرب تمام واحدهای مسکونی مهر را تأمین کند به همین دلیل در این جلسه مقرر شد تا 450 هزار واحد مسکونی را در سال جاری به نصب انشعاب آنها اقدام کنیم.

وی تأکید کرد: در این جلسه مقرر شد و هدف‌گذاری کردیم سایت‌هایی که به لحاظ ساختمانی آماده است و مردم تمایل به سکونت در آنها دارند در اولویت قرار دهیم تا هرچه زودتر آب شرب این واحدهای مسکونی نصب شود.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا اعتباری که قرار بود برای بهبود یافتن وضعیت آب شرب 12 کلان‌شهر کشور اختصاص یابد، تخصیص یافت یا خیر، گفت: این اعتبار از سوی رئیس جمهور تا حدودی تخصیص یافته است و مابقی در حال انجام است.

وی گفت: این اعتبار با عنایت دولت از 300 میلیارد تومان به 426 میلیارد تومان افزایش یافت بنابراین امیدواریم با تخصیص این اعتبارات وضعیت 12 کلان‌شهر بهبود یابد.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها