امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۴:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100875
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۳
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی وزارت نفت محسن قمصری با بیان این که ایران هم اکنون برای دریافت پول حاصل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی وزارت نفت محسن قمصری با بیان این که ایران هم اکنون برای دریافت پول حاصل از فروش نفت تحت فشار زیادی است، گفت: هم اکنون به دلیل تحریم بانکی، برای دریافت پول نفت با مشکلات زیادی روبرو هستیم، بنابراین در این شرایط بانک مرکزی و مقامات بانکی کشور روشهایی برای جابجایی وجوه حاصل از فروش نفت پیشنهاد دهند.

قمصری درباره این که آیا بخش خصوصی می تواند در این زمینه کمکی کند، افزود: بخش خصوصی قطعا می تواند عملیات انتقال پول نفت را آسان کند.

وی درباره جزئیات آسان شدن انتقال پول نفت توسط بخش خصوصی اظهار کرد: پول حاصل از فروش نفت خام پس از واریز به خزانه در اختیار بخش خصوصی برای واردات یا کارهای دیگر قرار می گیرد، حالا اگر یک وارد کننده بتواند در ازای فروش نفت کالای خود را وارد کند، می تواند به ما نیز کمکی زیادی کند، در واقع تهاتر انجام دهد.

قمصری با بیان این که بخش خصوصی در صورتی که واقعا وارد کار عملیاتی شود، کمک کننده است، افزود: چیزی که هم اکنون بخش خصوصی از ما می خواهد این است که نفت را با تخفیف از ما خریداری کند و آن را در بازارهای جهانی به فروش برساند و طبیعی است نمی تواند آن را به فروش برساند.

وی با اشاره به این که اگر بخش خصوصی تنها بخواهد دلالی کند هچ کمکی به ما نمی تواند بکند، افزود: بخش خصوصی با حضور در بخش تهاتر نفت می تواند نقش بسزایی در دریافت پول نفت ایران بازی کند.

قمصری درباره این که آیا تا کنون پیشنهادی در این زمینه دریافت کرده اید، گفت: بله، پیشنهادهایی بوده که در حال بررسی آن هستیم، البته در این بحث بانک مرکزی نقش بسزایی دارد، چون پول حاصل از فروش نفت متعلق به خزانه  و بانک مرکزی است.

مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت افزود: با مدیریت بانک مرکزی و دخالت بخش خصوصی می توان اقدامهای خوبی انجام داد که قطعا افسارگسیخته نخواهد بود.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها