امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۳:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10088
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۵۹
تعداد بازدید: 98
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی امروز در دیدار با جمعی از خواهران و برادران بسیجی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی امروز در دیدار با جمعی از خواهران و برادران بسیجی اظهار کرد: دوران کنونی را می‌توانیم عصر بیداری و آگاهی مردم عنوان کنیم.

وی به تبیین شخصیت مردم عصر امروز پرداخت و تصریح کرد: در این عصر مردم نسبت به وظایفشان آگاهی دارند و تا پیرامون مسئله‌ای به خوبی تحقیق نکنند هیچ سخنی را باور نمی‌کنند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با نقل حدیثی از امام محمد باقر (ع) از جمله نشانه‌های آخرالزمان را آگاهی مردم دانست و بیان داشت: در آخر‌الزمان کمال مردم بالا می‌رود و این موضوع موجب گسترش اسلام در جهان می‌شود.

وی با تشریح چگونگی گسترش اسلام در جهان گفت: منظور از اینکه گفته می‌شود در آخرالزمان اسلام بر همه دنیا مستولی می‌شود این است که مردم به قدری آگاه می‌شوند که خودشان اسلام را به عنوان دین و مذهب خود انتخاب می‌کنند.

آیت‌الله علوی گرگانی با بیان اینکه بالا رفتن آگاهی و عقل نشانه‌هایی دارد عنوان کرد: کسی که عقل فزاینده‌ای داشته باشد برای به دست آوردن موقعیت بهتر و مطلوب‌تر تلاش می‌کند.

وی اضافه کرد: عاقل هنگام رویایی با دین، دنیا را به دین می‌فروشد ولی شخص جاهل به دلیل ظاهر بینی، دین را به دنیا خواهد فروخت.

این مرجع تقلید با اشاره به گسترش اسلام‌گرایی در بریتانیا تصریح کرد: مسئولان این کشور وحشت دارند در چند سال آینده تعداد مسلمانان از مسیحیان در این کشور فزونی یابد.

وی بیان داشت: ‌ارتباطات گسترده در جهان امروز موجب شده مردم در سراسر جهان به قیاس نظرات علمای مسلمان و علمای مسیح بپردازند و نظرات آنان را با خود مرور کنند و در نتیجه دین اسلام را به عنوان دین خود برگزینند.

آیت‌الله علوی گرگانی با تاکید بر اینکه مسلمانان باید مراقب رفتار و اندیشه‌های خود باشند گفت: رفتار ما باید به گونه‌ای باشد که دیگران از این رفتار الگو بگیرند.

وی با اشاره به حدیثی از ائمه اطهار(ع) در ارتباط با تأثیر عمل انسان در آخرت بیان داشت: بر اثر این حدیث دو نفر به دلیل جا به جا کردن یک سنگ به بهشت می‌روند که یکی از آنان سنگی را در هنگام بارش باران برای عبور مردم از جوی می‌گذارد و شخص دیگری سنگی را از مقابل راه عبوری مردم بر می‌دارد که این عمل موجب به بهشت رفتن اشخاص می‌شود.

آیت‌الله علوی گرگانی در بخش پایانی سخنان خویش بهترین شیوه تبلیغ دین اسلام را اصلاح رفتاری در جذب مخاطب ذکر کرد.
انتهای پیام/78005/و40/چ3000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها