امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۷:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100895
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۵۹
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیشکک، «تورسون‌بای باقراولو» نماینده پارلمان قرقیزستان و رئیس حزب «ارک» این کشور ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیشکک، «تورسون‌بای باقراولو» نماینده پارلمان قرقیزستان و رئیس حزب «ارک» این کشور امروز در یک کنفرانس مطبوعاتی که در محل خبرگزاری «آکی‌پرس» برگزار شد، به همراه سایر شرکت‌کنندگان پرچم رژیم صهیونیستی را پاره کرد.
در این نشست مطبوعاتی که به منظور همدردی با مردم مظلوم فلسطین برگزار شده بود، علاوه بر نماینده پارلمان قرقیزستان، «چوبک‌حاجی جلیل‌اف» مفتی سابق این کشور، «قادر ملک‌اف» رئیس مرکز پژوهشی «دین، حقوق و سیاست» و چند شخصیت دینی و اجتماعی نیز شرکت داشتند.
در این کنفرانس مطبوعاتی باقراولو اظهار داشت: جنایات صهیونیست‌ها در فلسطین را تنها با اقدامات وحشیانه فاشیست‌ها می‌توان مقایسه کرد.

به گفته وی، در حال حاضر بسیاری از مسلمانان قرقیزستان مایل هستند که کمک‌های انساندوستانه‌ای به مردم فلسطین ارائه دهند اما نمی‌دانند باید به کجا مراجعه کنند.

نماینده پارلمان قرقیزستان همچنین تصریح کرد: چوبک‌حاجی جلیل‌اف مفتی سابق قرقیزستان که از اعضای کمیته حمایت از فلسطین می‌باشد، ارتباطات بین‌المللی دارد که می‌توان کمک‌های بشردوستانه از قبیل دارو، لباس و غیره را منتقل کند.

رئیس حزب ارک قرقیزستان در ادامه با اشاره به مبارزات فلسطینیان برای آزادی سرزمین‌هایشان از اشغال رژیم صهیونیستی و با بیان اینکه شهدای فلسطینی در جریان تهاجم اخیر اسرائیل به نوار غزه از مرز 1800 تن گذشته، خوی وحشی‌گری این رژیم غاصب را محکوم کرد.

وی در ادامه این کنفرانس مطبوعاتی با تکه‌تکه کردن پرچم رژیم صهیونیستی اظهار داشت: می‌خواهم که هر یک از اعضای کمیته حمایت از فلسطین از آن به عنوان دستمال گنجه خود استفاده کند.

سپس یکی دیگر از اعضای این کمیته به سخنرانی پرداخت که در صحبت‌های خود خواستار مجازات عاملان حمله به نوار غزه شد. 

قادر ملک‌اف نیز که یکی از اعضای این کمیته است به نوبه خود با اشاره به حوادث خاورمیانه و اوکراین، از عملکرد دوگانه غرب در برابر جنایات رژیم صهیونیستی انتقاد کرد.

رئیس مرکز پژوهشی «دین، حقوق و سیاست» در ادامه با بیان اینکه هم‌اکنون یک نسل‌کشی هدفمند از سوی صهیونیست‌ها در فلسطین در جریان است، بر لزوم بیداری مسلمان قرقیزستان و آسیای مرکزی و اتحاد و همبستگی آنها در حمایت از مردم فلسطین و همچنین جلوگیری از تکرار چنین سناریوهایی در منطقه تأکید کرد.

فیلم تکه‌تکه کردن پرچم اسرائیل از سوی اعضای کمیته حمایت از مردم فلسطین در قرقیزستان را مشاهده کنید.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها