امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۱:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100910
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۴۷
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید عباس عراقچی، عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای اعلام کرد که به احتمال زیاد در ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید عباس عراقچی، عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای اعلام کرد که به احتمال زیاد در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک، مذاکرات هسته‌ای بین ایران و 1+5 برگزار می‌شود.

عباس عراقچی افزود از فرصتی که وجود دارد و همه هیات‌ها و وزرا در نشست مجمع عمومی حضور دارند استفاده خواهیم کرد.

وی یادآور شد قبل از آن ممکن است یک یا دو جلسه دیگر به صورت دو جانبه بین آقای ظریف و خانم اشتون یا سطح پایین‌تر و به‌صورت چندجانبه (کارشناسی)، داشته باشیم.

عراقچی با بیان اینکه  رایزنی‌ها ادامه دارد خاطرنشان کرد، مذاکرات پیچیده و مفصل است.

وی در پاسخ به این پرسش که جلسات قبل از نیویورک در کجا برگزار خواهد شد، گفت که در اروپا، در وین یا ژنو و بر اساس تنظیم وقت و برنامه‌ریزی برگزار می‌شود.

آقای عراقچی در خصوص موارد اختلافی بین ایران  و 1+5 اظهار داشت، از آخرین باری که در وین مذاکره کردیم مذاکره دیگری نداشتیم و همانجا تصمیم گرفته شد که هیات‌ها طی دو تا سه هفته در خصوص مذاکرات ارزیابی داشته باشند و راه حل پیدا کنند و دوباره مذاکرات ادامه داشته باشد.

معاون وزیر خارجه در خثوص بازه زمانی اجرای گام نهایی توافق نامه ژنو خاطرنشان کرد، طرف مقابل ما خواهان زمان طولانی و ما خواهان زمان کوتاه هستیم و اینکه دقیقا به چه عددی – یک رقمی یا دو رقمی – برسیم موضوع مذاکره است.

وی تصریح کرد از نظر ما عددی یک رقمی کفایت می‌کند.
انتهای پیام/
 
منبع : خبرگذاریفارس نیوز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها