امروز : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 25
۲۳:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100917
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۴۷
تعداد بازدید: 17
مصطفی کواکبیان رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با بیان اینکه جلسه فوق ...

مصطفی کواکبیان رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با بیان اینکه جلسه فوق العاده شورای هماهنگی جبهه اصلاحات درباره خانه و قانون احزاب یک‌شنبه شب 12 مرداد برگزار شد، اظهار داشت: در این جلسه پس از بحث و بررسی چگونگی بازگشایی و رفع پلمب خانه احزاب بحث شد و بر راه اندازی مجدد این خانه توسط وزارت کشور تاکید شد.

وی با تاکید بر اینکه اکثریت اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات بر راه اندازی مجدد خانه احزاب اصرار دارند، گفت: در این جلسه به اساسنامه خانه احزاب هم اشاره شد و مقرر شد که این اساسنامه در مجمع عمومی به گونه‌ای اصلاح شود که هیچ‌یک از جناح‌های سیاسی به این نهاد صنفی تفوق پیدا نکنند.

کواکبیان ادامه داد: در این جلسه مقرر شد هیأت رئیسه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با دعوت از فعالان و دست‌اندرکاران قانون احزاب و با همکاری وزارت کشور کمیته منتخبی تشکیل دهد تا با دعوت از همه جریانات و فعالان سیاسی مجمع عمومی خانه احزاب برگزار شود.

رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات از تاکید این شورا بر ضرورت برگزاری نشست سه جانبه نماینده دولت، احزاب و مجلس خبر داد و گفت: مقرر شد با همکاری مرکز پژوهش‌های وزارت کشور، احزاب و تعدادی از نمایندگان عضو کمیسیون شوراهای مجلس پس از تعطیلات مجلس نشستی برای بررسی و تبادل نظر پیرامون قانون احزاب برگزار شود.

وی، با اشاره به راهکار شورای هماهنگی جبهه اصلاحات برای احیای خانه احزاب، گفت: همچنین در این جلسه تصویب شد هیات رئیسه شورای هماهنگی با همه فعالان و دست اندرکاران خانه احزاب در ادوار مختلف تماس گرفته و از آنان درخواست کند که برای راه اندازی خانه احزاب  همکاری و مساعدت لازم داشته باشند.

کواکبیان با بیان اینکه وسایل خانه احزاب که از سوی دولت پیشین ضبط گردیده عودت داده شود، تصریح کرد: از وزارت کشور می‌خواهیم که کمیته منتخب مورد رضایت آخرین شورای مرکزی و سایر فعالان این عرصه، مجمع عمومی را برای اصلاح اساسنامه و راه‌اندازی خانه احزاب برگزار کنند.

رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در بخش دیگری از سخنانش ضمن محکوم کردن جنایات رژیم اشغالگر قدس درغزه و کشتار زنان و کودکان بی دفاع غزه، گفت: قرار است  روز سه شنبه در اعتراض به سکوت مجامع بین‌المللی در برابر جنایات رژیم اشغالگر قدس و همچنین ابراز همدردی با مردم مظلوم غزه، دبیران کل و اعضای شورای جبهه هماهنگی اصلاحات ملاقاتی را با نماینده  دبیرکل سازمان ملل در تهران انجام دهند و بعد از این دیدار هم اعضای جبهه برای اهدای خون به مردم غزه در محل سازمان انتقال خون حاضر شوند.

انتهای پیام/
منبع : خبرگذاریفارس نیوز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها