امروز : جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 20
۲۲:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100936
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۵۵
تعداد بازدید: 37
ناصر نبی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نیشابور اظهار کرد: با تملک خانه تاریخی قریشی توسط شهرداری نیشابور این اثر ارزشمند تاریخی با رایزنی صورت ...

ناصر نبی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نیشابور اظهار کرد: با تملک خانه تاریخی قریشی توسط شهرداری نیشابور این اثر ارزشمند تاریخی با رایزنی صورت گرفته با کاربری فرهنگی به عنوان موزه دکتر شفیعی کدکنی و همچنین مرکز تحقیقی- پژوهشی نیشابور شناسی و مرکز اسناد استفاده می‌شود.

وی با اشاره به راه‌اندازی این مراکز در نیشابور گفت: اگر بخواهیم تاریخ و گذشته نیشابور را زنده کنیم باید با برنامه‌ریزی اصولی به ایجاد این مراکز که ضرورت آن نیز در شهر فرهنگ و ادب با این پیشینه تاریخی و بزرگان ارزشمند را نشان می‌دهد، گام برداریم.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری نیشابور خاطرنشان کرد: باید همه‌ املاک ارزشمند، میراثی، تاریخی و خانه‌های بزرگان را مشخص و با اولویت‌بندی، نحوه‌ تملک و حفاظت از آن‌ها را در برنامه‌ مشخص کنیم.

نبی‌زاده بیان کرد: باید فرآیندی را برای تملک و بهره‌برداری این املاک مشخص کنیم و همچنین شهرداری به‌ تنهایی نباید موظف به حفاظت از این خانه‌ها باشد، بلکه سایر دستگاه‌ها مانند میراث فرهنگی نیز باید به این موضوع ورود پیدا کنند.
انتهای پیام/70005/الف10/ژ1001
منبع : خبرگذاری فارس نیوز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها