امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۴:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100943
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۵۵
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جلسات هفتگی موسسه فرهنگی و هنری «دُر دَری» که پاتوق و جمعی برای شاعران و ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جلسات هفتگی موسسه فرهنگی و هنری «دُر دَری» که پاتوق و جمعی برای شاعران و نویسندگان مهاجر افغانستان در ایران است، در هفته‌های اخیر و هم زمان با جنایت‌های رژیم صهیونیستی در غزه و کشتار بی‌رحمانه کودکان و غیرنظامیان فلسطینی رنگ و بوی دیگری به خود گرفته است.

در جلسات هفتگی موسسه «دُر دَری» که روزهای جمعه در محل این موسسه برگزار می‌شود شاعران اهل افغانستان آخرین سروده‌های خود را می‌خوانند و این شعرها نقد می‌شود اما در هفته‌های اخیر حجم قابل توجهی از نوسروده‌های شاعران افغانستان به شعرهایی درباره غزه و کشتار بی‌رحمانه مردم فلسطین اختصاص داشته است.

همچنین شاعران مهاجر افغانستان واکنش خود به این مساله را به وضوح در وبلاگ‌ها و صفحات شبکه‌های اجتماعی خود نشان داده‌اند.

ابوطالب مظفری رئیس موسسه «دُر دَری» درباره این موضوع و تحت تاثیر قرار گرفتن جلسات هفتگی موسسه،‌ گفت: شاعران افغانستان نیر مانند همه شاعران روح حساسی دارند و به موضوعات بشری و جنایات واکنش نشان می‌دهند. موضوع غزه هم موضوعی نیست که شاعران بتوانند از کنار آن بگذرند به خصوص که چنین اتفاقاتی در کشور خودشان و توسط طالبان هم رخ داده و آنها درد و رنج مردم غزه را درک می‌کنند و احساس همدردی بیشتری نسبت به مردم غزه دارند.

انتهای پیام/و
منبع : خبرگذاری فارس نیوز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها