امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۹:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100944
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۵۵
تعداد بازدید: 23
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، نرم‌افزار اسناد شیخ صدوق(ره) متن کامل 10 عنوان کتاب حدیثی در 17 جلد، از آثار شیخ صدوق با اعراب ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، نرم‌افزار اسناد شیخ صدوق(ره) متن کامل 10 عنوان کتاب حدیثی در 17 جلد، از آثار شیخ صدوق با اعراب کامل، متن کامل 29 جلد لغت‌نامه و. .. است.

این نرم‌افزار با سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی با موضوع حدیث و علوم حدیثی با قابلیت نصب بر روی سیستم ‌عامل ویندوز تولید و عرضه شد.

از قابلیت‌های این نرم‌افزار می‌توان به بازسازی و ارزیابی اسناد شیخ صدوق، با امکان بررسی «اتصال» و «بیان نوع» اسناد، ارتباط بین اسناد بازسازی‌شده کتاب من لا یحضره الفقیه و مشیخه آن، ارتباط بین راویان دارای طریق در اسناد کتاب «من لا یحضره الفقیه» و دیگر روایات آن راوی، جست‌وجو در اسناد بازسازی‌شده، با امکان استفاده از دامنه‌هایی مانند «راوی»، «عبارت‌های سند» و «وصف راوی» اشاره کرد.

شناخت و ارزیابی راویان از طریق فهرست «عناوین معیار» و «عناوین اصلی» با مشخصه‌های «توصیف»، «اساتید»، «شاگردان»، «طبقه»، «ترجمه» و «سند» به‌صورت نوشتاری و نموداری، امکان فهرست سازی از «عناوین معیار» و «عناوین اصلی» قابلیت ترکیب دو یا چند راوی با یکدیگر، به همراه انجام جست‌وجوهای گوناگون در آن‌ها، ایجاد ارتباط روایی بین دو راوی، با تفکیک «تعداد واسطه‌ها»، «اسامی واسطه‌ها» و «تعداد تکرار مورد جست‌وجو شده» از دیگر قابلیت‌های این نرم افزار است.

این نرم افزار با موضوع اصلی حدیث و علوم حدیثی و موضوع فرعی حدیث و علوم حدیثی شخصیت‌شناسی برای پژوهشگران علم رجال، پژوهشگران حدیث و علوم حدیث در مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی در قالب لوح فشرده عرضه شد.
انتهای پیام/78005/ب20/پ3003
منبع : خبرگذاری فارس نیوز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها