امروز : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۱۰:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100955
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۵۵
تعداد بازدید: 120
پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; - گروه ادبیات انقلاب اسلامی؛ شیبانی شاعر لحظه‌هاست و هر اتفاقی، در هر گوشه‌ دنیا، جرقه‌ای برای تولد مضمونی تازه در ...

پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; - گروه ادبیات انقلاب اسلامی؛ شیبانی شاعر لحظه‌هاست و هر اتفاقی، در هر گوشه‌ دنیا، جرقه‌ای برای تولد مضمونی تازه در ضمیر شعری اوست. چارچوب ذهنی دینی-ولایی از شعر برای او نه هدف بلکه وسیله‌ای فاخر برای نیل به اهداف متعالی انسانی و زبانی گویا برای ابراز دردهای اجتماعی و پنجره‌ای فراخ به‌سوی باورهای اسلامی ساخته است.

حس مقاومت و پایداری در شعر او مرزهای جغرافیایی را درنوردیده و هرکجا بانگ دادخواهی مظلومی یا پرچم پایداری ملتی، برافراشته بوده حضور داشته است.

مطالعات گسترده ادبی، تحقیق و تعمیق در میراث گران‌بهای ادبیات کلاسیک ایران و بهره‌مندی از هرم حضور استادهای بی‌بدیل ادبیات، ا او شاعری بافکر، خوش‌ذوق و باسواد ادبی ساخته است و فعالیت‌های حرفه‌ای ژورنالیستی باعث گستردگی کم‌نظیر دایره واژگان شعری او شده است.

انواع فنون بدیع، بیان، بلاغت و تکنیکهای شعر معاصر در شعر او مجال جولان یافته و وسواس در استفاده بجا از واژه‌ها و بی‌پروایی در بده بستان‌های شعری با شاعران خلف و هم‌عصر، اشعار او را پخته، محکم، صیقل‌خورده و به‌روز نموده‌اند.

برگزیده شدن در بیش از 70 کنگره شعر بین‌المللی، کشوری، منطقه‌ای و استانی، دریافت جایزه ادبی شهریار و سرودن چندین ترانه و سرود ماندگار و یک دفتر شعر منتشرشده حکایت از زندگی پربار و استعداد درخشان ایشان دارد.
یادداشت: احمد استواری
انتهای پیام/
منبع : خبرگذاری فارس نیوز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها