امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۶:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100974
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۱۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، پژوهشگران علوم اسلامی در قم و سایر استان‌ها می‌توانند دیدگاه‌ها ودستاوردهای علمی خود را در قالب ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، پژوهشگران علوم اسلامی در قم و سایر استان‌ها می‌توانند دیدگاه‌ها ودستاوردهای علمی خود را در قالب مقاله تخصصی و در محورهای هفت گانه مشخص شده، به دبیرخانه کنگره ارسال کنند تا پس از ارزیابی و انتخاب، نسبت به انتشار و ارائه آن در کنگره اقدام شود.

تعریف پژوهش دینی و شاخصه‌های مهم آن در دوران معاصر، سنجش پژوهش‌های دینی از نظر کمی در قبل و بعد از انقلاب اسلامی، شیوه‌های دین پژوهی در دنیای جدید، تحلیل نمونه‌های عالی از پژوهش‌های مستشرقان درباره اسلام و تشیع، مقایسه شیوه‌های دین‌پژوهی در قبل و بعد از انقلاب اسلامی، دین‌پژوهی در سه دهه اخیر(تحلیل روش‌ها و رویکردها) و همچنین نظریات مهم دین پژوهان ایرانی پس از انقلاب اسلامی، محورهای هفت گانه مشخص شده توسط دبیرخانه کنگره علمی دین پژوهان کشور است.

بنا بر فراخوان اعلام شده، از آنجا که پژوهش دینی «کاوشی تحقیقاتی بوده که دارای ویژگی‌های نوآوری علمی، روشمند بودن، پاسخگو بودن به شبهات و سئوالات نظری، حل مسایل علمی، نقادی داده‌ها، ایده‌پردازی و مدل سازی است» به همین منظور مقالات ارائه شده باید از ویژگی‌های تعریف مذکور برخوردار باشند.

علاقمندان تا پایان مهرماه سال جاری فرصت دارند تا مقالات خود را در قالب متن کامل، خلاصه متن، فایل و همچنین پرینت متن به آدرس قم، میدان رسالت، خیابان سمیه، پلاک 27 پست کرده و یا آثار خود را به صورت حضوری تحویل دبیرخانه کنگره دهند.

پایگاه اطلاع رسانی دین پژوهان کشور به نشانی www.dinpajoohan.com و دو شماره تلفن 02537835397 و 02537834536 برای کسب اطلاعات بیشتر از سوی دبیرخانه پنجمین کنگره علمی دین پژوهان در قم اعلام شده است.

انتهای پیام/2258/ل30/پ3003منبع : خبرگذاری فارس نیوز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها