امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۹:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100990
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۱۲
تعداد بازدید: 112
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «سید محمد یزدان پرست» رئیس مرکز فرهنگی و اجتماعی امید بهزیستی معلولان افغانستان، امروز ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «سید محمد یزدان پرست» رئیس مرکز فرهنگی و اجتماعی امید بهزیستی معلولان افغانستان، امروز در نشستی خبری گفت: معلولان ناتوان و مجرم نیستند و نباید قربانی بی کفایتی دولت این کشور شوند.

به گفته وی، نبود اساتید مجرب و عدم دسترسی نابینایان به خط بریل و زبان اشاره، یکی از چالش‎های عمده فراراه معلولان افغانستان است و از دولت خواست تا زمینه را برای تحصیل و کار آنها در ادارات دولتی کشور فراهم سازد.

یزدان پرست افزود: دولت باید بجای پرداخت حقوق 5 هزار افغانی به معلولان مراکز بازتوانی، زمینه را برای آموزش‎ و دسترسی آنان به آزمون کنکور را فراهم سازد تا آنان بتوانند توانایی‎های خود را برای بهبود جامعه بکار بگیرند.

«علی افتخاری» سخنگوی وزارت کار و امور اجتماعی شهدا و معلولین افغانستان نیز که در این نشست حضور داشت، گفت: این وزارت از عدم سهم دهی 5 درصدی معلولان بر اساس قراردادهای بین‌المللی در ادارات دولتی راضی نبوده و بارها این شکایت را به گوش مسئولان رسانده است.

بر اساس آمارهای ارائه شده از سوی وزارت کار و امور اجتماعی و شهدا و معلولین افغانستان، بیش از یک میلیون فرد معلول در این کشور وجود دارد که از کمترین خدمات بهره‌مند هستند.

انتهای پیام/.

منبع : خبرگذاری فارس نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها