امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۲:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100996
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۱۲
تعداد بازدید: 145
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اسکای نیوز خبر داد که ارتش لبنان و گروه‌های مسلح توافق کردند که از ساعت 6 عصر به وقت بیروت اعلام آتش بس ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اسکای نیوز خبر داد که ارتش لبنان و گروه‌های مسلح توافق کردند که از ساعت 6 عصر به وقت بیروت اعلام آتش بس کنند.
مناطق شرقی لبنان در نزدیک مرز سوریه طی دو روز گذشته به عرصه درگیری‌های شدید میان ارتش این کشور و گروه‌های مسلح بوده است.
طی این درگیری‌ها دستکم 14 نظامی لبنانی کشته و بیش از 80 نفر نیز زخمی شده‌اند.
درگیری زمانی آغاز شد که ارتش لبنان یکی از تروریست‌های جبهه النصره_شاخه القاعده در سوریه_ را دستگیر کرد و تروریست‌های القاعده‌ای نیز در روز جمعه اقدام به حمله یک مرکز امنیتی در شهر عرسال در نزدیک مرز سوریه با لبنان کردند که در این حمله 4 نفر از جمله دو غیر نظامی کشته شدند و تروریست‌ها 20 نفر از نیروهای امنیتی را ربودند.همچنین ارتش لبنان نیز در حمله به تروریست‌ها 11 نفر از آنها را کشت.
ارتش سوریه نیز در کنار ارتش لبنان چندین بار مواضع تروریست‌ها را با توپخانه خود گلوله باران کرد و در هفته قبل نیز طی عملیاتی 50 نفر از تروریست‌ها را در نزدیک مرز لبنان کشته بود.
مرز سوریه و لبنان از ابتدای تحرکات نظامی-امنیتی مخالفان دولت دمشق تاکنون یکی از عرصه های تقابل ارتش با تروریست‌ها بوده است.
انتهای پپیام/  

منبع : خبرگذاری فارس نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار