امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۸:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101026
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ارومیه عبدالرضا علیزاده، لیبرو تیم ملی والیبال کشورمان امسال نیز قرارداد خود را با باشگاه شهرداری ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ارومیه عبدالرضا علیزاده، لیبرو تیم ملی والیبال کشورمان امسال نیز قرارداد خود را با باشگاه شهرداری ارومیه تمدید کرد و در ارومیه ماندنی شد.

وی بعد از چهار سال بازگشت باشکوهی به تیم ملی داشت در بازی مقابل برزیل و روسیه بازی بسیار خوبی از خود نشان داد که تحسین اهالی والیبال را برانگیخت.

در این خصوص گفت‌وگویی با این بازیکن ملی‌پوش و ارزشمند شهرداری ارومیه ترتیب داده‌ایم که مشروح این گفت‌وگو را در زیر می‌خوانیم:

فارس: چرا در دو بازی اول مرحله پایانی لیگ جهانی خوب  بازی کردید ولی از بازی مقابل آمریکا تیم شرایط گذشته را نداشت؟

در دو بازی اول انگیزه و روحیه تیم بالا بود و هدف تیم برد بود. متأسفانه بعد از برد مقابل برزیل و صعود به جمع چهار تیم، طبق معمول عادت ما ایرانی‌ها که قبل از بازی مدال را بر گردنمان تصور می‌کنیم این ذهینت به سراغمان آمد و این باعث آسان گرفتن بازی شد. البته خستگی هم بی‌تأثیر نبود، اما درصد کمی در باختمان موثر بود چون شرایط برای تمام تیم‌ها یکسان بود و ما نیز از این امر مستثنی نبودیم.

فارس: اکنون شرایط جسمانی شما چگونه است؟

قطعاً بدن‌ها به خاطر دوره استراحتی که در آن هستیم دچار ضعف شده، اما بعد از شروع تمرینات که از چهارشنبه این هفته آغاز می‌شود دوباره دوره بدنسازی از سر گرفته خواهد شد تا وارد مسابقات قهرمانی مردان جهان شویم.

فارس: شرایط‌تان در تیم ملی چگونه بود؟ چقدر با کواچ که همبازی شما نیز در تیم پگاه ارومیه بود راحت هستید؟

در تیم ملی شرایط خوبی دارم با توجه به اینکه بعد از چهار سال برگشتم اوایل کمی از لحاظ روحی و روانی راحت نبودم اما رفته رفته بهتر شدم و به نظر خودم قابل قبول بازی کردم.

ابتدا همه می‌گفتند که چون کواچ دوست و همبازی‌ام در تیم پگاه بوده، شرایط بهتری خواهم داشت، اما اصلاً اینطور نیست و حتی در بعضی اوقات سخت‌گیری بیشتری نسبت به من داشت.

فارس: وضعیت تیم ملی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

قطعا توقعات نسبت به تیم ملی بالا رفته و مسئولیت ما نیز سنگین‌تر شده است؛ ما امسال با توجه به اینکه سال دومی بود که به لیگ جهانی راه یافته بودیم  و با توجه به بازی‌های فشرده و مسافرت‌های طولانی خسته کننده، توانستیم به جمع چهار تیم مرحله نهایی راه پیدا کنیم و این نتیجه برای مردم نیز قابل قبول بود، اما شرایط تغییر کرده است و انتظارات از تیم ملی بیشتر شده است.

امیدواریم با بهبود مصدومان و آمادگی صددرصد، تیم در مسابقات قهرمانی مردان جهان حاضر شویم. البته تجربه‌ای که تیم در مسابقات لیگ جهانی و بازی در مقابل تیم‌های بزرگ کسب کرده مطمئنا به کمکمان خواهد آمد و امیدوارم نسبت به دو دوره قبلی که در مسابقات جهانی حضور داشتیم و نتوانسته بودیم که از گروهمان صعود کنیم به مرحله بعدی راه یافته و با نتیجه خوب جام جهانی را به اتمام برسانیم.

فارس: در سطح جهانی کدام لیبرو بهتر عمل کرد و به نظرتان کدام  یک بهتر بازی کردند؟

لیبرو در 6 تیم خوب بود و فاصله‌ها طبق آمار بسیار کم بود، اما در مجموع لیبروی لهستان هم در توپ‌گیری و هم در دریافت اول بهتر عمل کرد.

فارس: چه شد که با توجه به پیشنهاداتی که داشتید ارومیه را برای دومین سال متوالی به عنوان تیمتان انتخاب کردید؟

من پرسابقه‌ترین بازیکنی هستم که در 12 سال اخیر در تیم‌های ارومیه بازی کرده‌ام؛ خواست و استقبال هواداران در این امر نقش بسیاری داشت چنان‌که اسفند ماه اعلام کردم که در ارومیه خواهم ماند و تا آخر والیبال قصد ترک ندارم مگر اینکه تیم ارومیه پیشنهادی ندهد.

چون ارومیه شهر خودم است شرایط راحتی دارم و همچنین در حال حاضر ارومیه یکی از تیم‌هایی است که بهترین شرایط مالی را دارد و شرایط نسبتاً حرفه‌ای نیز در آن حاکم است.

فارس: به نظرتان تیم والیبال ارومیه امسال برای قهرمانی بسته شده است؟

امسال تیم سعی کرده بازیکنان سال قبل خود را حفظ کرده و نقاط ضعف خود را نیز تقویت کند. نمی‌توان از حالا تیمی را قهرمان دانست چون تمام تیم‌ها با تمام قوا ظاهر خواهند شد.

هر بازی و حتی هر تمرینی اهمیت دارد؛ قطعاً بازیکنان و تماشاگران مسئولیت بزرگی بر عهده دارند و سال سختی را خواهیم گذراند تا به کمک هم به هدف چندین ساله‌ای که تاکنون محقق نشده دست پیدا کنیم.

فارس: شرایط شما زمانی که در ارومیه و کنار تماشاگران همشهری‌تان بازی می‌کنید چقدر با هنگامی که در تیم‌های دیگر هستید متفاوت است؟

با اینکه من در تیم‌های بزرگی بازی کرده‌ام و حتی با آنها به قهرمانی نیز رسیده‌ام و شرایط حرفه‌ای را نیز تجربه کرده‌‍‌ام، اما در هر صورت من اهل آذربایجان هستم و اینجا از لحاظ روحی و ذهنی آرامش بیشتری دارم؛ کما اینکه خانواده‌ام نیز در ارومیه شرایط بهتری را دارند؛ ارومیه برای ادامه والیبال من بسیار خوب است.

فارس: از سال قبل و از اینکه از رده 9 به یکباره رتبه سوم را از آن خود کردید برایمان بگویید.

مطمئناً رتبه نهم جایگاه ما نبود. تیم در طول فصل دچار بحران بود و نمی‌توانست خوب بازی کند و قدرت اصلی تیم در پایان فصل مشخص شد که خدا را شکر نتیجه آبرومندانه‌ای کسب کردیم.

فارس: و اما حرف آخر...

در آخر از شهردار ارومیه، مدیریت و تماشاگران صبور ارومیه تشکر می‌کنم که با صبر و حوصله تا آخر فصل تیم را همراهی کردند تا ثمره این صبر را همگان در آخر فصل مشاهده کردند.

انتهای پیام/61007/ذ30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها