امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۰۲:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101036
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 57
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سمنان، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود علوی دقایقی پیش در نشست شورای اداری استان سمنان که با حضور ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سمنان، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود علوی دقایقی پیش در نشست شورای اداری استان سمنان که با حضور استاندار سمنان و مدیران دستگاه‌های اجرایی این استان در سالن یادگار امام استانداری سمنان برگزار شد، اظهار کرد: امروز با تلاش‌های انجام شده، امنیت خوبی در کشور برقرار است و همه باید بکوشند تا بسترساز تحقق آرمان‌های امام راحل و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی باشند.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند که حماسه سیاسی در کشور محقق شده است ولی حماسه اقتصادی نیاز به کار و تلاش بیشتری دارد و در برهه کنونی باید با همراهی و همدلی تمام مسئولان کشور شاهد رشد سرمایه‌گذاری و تقویت سرمایه‌گذاران در داخل کشور باشیم.

وزیر اطلاعات افزود: کاهش بروکراسی اداری و کارآفرینی از مهم‌ترین مواردی است که در راستای رشد سرمایه‌گذاری و اشتغال پایدار باید بدان توجه شود.

آرامش و امنیتی پایدار در کشور حکم‌فرماست

وزیر اطلاعات گفت: امروز خوشبختانه در کشور آرامش و امنیتی پایدار حکم‌فرماست که می‌تواند سبب رشد و شکوفایی ایران اسلامی شود و باید از این فرصت به خوبی بهره برد.

علوی با بیان اینکه امروز باید همه دست در دست هم دهند تا سبب رونق فرهنگ اسلامی در جامعه شوند، گفت: امنیتی پایدار خواهد بود که متکی به فرهنگ مردم باشد و در چنین شرایطی، اقتصاد نیز شکوفا می‌شود و این بسیار مهم است.

وی گفت: امنیت پایدار باید با تکیه بر توانمندی‌های مردمی و حضور آنان در صحنه استقرار یابد و این یکی از مؤلفه‌های اساسی جامعه اسلامی است.

علوی با بیان اینکه امنیت گر چه نعمتی مجهول بوده اما دارای ارزش زیادی است، گفت: امروز با لطف خداوند متعال، عنایت امام زمان (عج) و حضور مردم در صحنه، شاهد امنیت پایدار در کشور هستیم که این امنیت تا حدود زیادی توسط خود مردم تقویت می‌شود.

تحرکات دشمنان نظام رصد می‌شود

وزیر اطلاعات با بیان اینکه سربازان گمنام امام زمان (عج) جانشان را در کف دست گرفته‌اند و همواره تقویت امنیت در کشور را پیگیری می‌کنند، گفت: وزارت اطلاعات باید تحرکات دشمنان نظام را در بخش‌های مختلف رصد کرده و به کنترل و خنثی‌سازی توطئه‌های مختلف بپردازد و امروز آرامشی که در کشور ایجاد شده، به برکت پیروی از همین روحیه است.

وی امنیت و آرامش را امری مهم برای نظام اسلامی و مردم بزرگ کشورمان خواند و گفت: امروز حضور مردم در صحنه نشان‌دهنده این است که آنها به نظام خود ایمان و اعتقاد قلبی دارند و همواره در راه تقویت این آرامش گام برمی‌دارند.

علوی با بیان اینکه بر اساس تعالیم اسلامی ریشه همه ناهنجاری‌ها عقده حقارت و مسائل روانی است، گفت: اگر به مردم بها و شخصیت داده شود، شاهد ناهنجاری‌های اجتماعی نخواهیم بود؛ چرا که حضور مردم در صحنه خود تولیدکننده امنیت است.

حضور مردم در صحنه بسیار ارزشمند است

وزیر اطلاعات گفت: حضور مردم در صحنه بسیار ارزشمند است و اثرات مثبتی بر فعالیت‌های اجتماعی و تولید امنیت دارد.

وی همچنین با بیان اینکه استان سمنان همواره از شاخص‌های مطلوب امنیتی برخوردار است، گفت: استاندار سمنان، نماینده ولی فقیه در استان، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و همه مسئولان این استان همراهی خوبی در راستای ایجاد امنیت دارند.

علوی گفت: امروز با توجه به مسائلی که در سوریه، عراق، بخشی از لبنان و سایر کشورها رخ می‌دهد، معنی امنیت در ایران اسلامی به خوبی فهمیده می‌شود و این بسیار مهم است.

آرامش روحی و امنیت خوبی در کشور برقرار است

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سمنان، وزیر اطلاعات همچنین در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان سمنان گفت: آرامش روحی و امنیتی خوبی در برهه کنونی و با تلاش‌‌های دولت در کشور برقرار است.

علوی اظهار کرد: سمنان از استان‌های مطلوب از لحاظ امنیتی بوده و حتی برای استان‌های هم‌جوار نیز بسیار پرخیر و برکت است.

وزیر اطلاعات گفت: گر چه سمنان استانی کوچک محسوب می‌شود؛ اما رجال علمی و مذهبی بزرگی دارد که شماری از آنها به عنوان نماینده استان‌های مختلف در مجلس خبرگان رهبری نیز عضویت دارند و این امر ارزش استان را بیشتر می‌کند.

علوی گفت:‌ در بین استان‌های کشور، چند استان وجود دارد که نه تنها مشکل امنیتی ندارند؛ بلکه سایه امنیتی خود را بر روی سایر استان‌ها نیز افکنده‌اند و سمنان یکی از این استان‌هاست.

وی با اشاره به گستردگی کویر در استان سمنان گفت: خوشبختانه حضور مردم در صحنه نه تنها سبب شده که کویر محدودیتی به لحاظ امنیتی برای این استان ایجاد نکند؛ بلکه امروز امنیتی پایدار در آن برقرار است.

وزیر اطلاعات با اشاره به تحولات بین‌المللی گفت: امروز شاهد جنایت‌های مکرر در فلسطین و غزه هستیم و امیدواریم مردم تا پیروزی کامل در میدان حضور داشته باشند و جشن پیروزی مردم غزه در آینده نزدیک در کشورهای اسلامی برگزار شود.

سمنان به لحاظ امنیتی در شرایط مطلوبی به سر می‌برد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان نیز در این نشست با اشاره به عملکرد مثبت و تاثیرگذار سربازان گمنام امام زمان (عج) ادامه داد: استان سمنان به لحاظ امنیتی در شرایط مطلوبی به سر می‌برد و وحدت مردم و مسئولان در این استان سبب شده است تا سمنان یکی از استان‌های سرآمد در کشور باشد.

آیت‌الله سیدمحمد شاهچراغی با بیان اینکه وحدت استان سمنان همواره باید حفظ شود، گفت: خوشبختانه امروز سمنان در سایه همین وحدت روز به روز در حال رشد و پیشرفت است.

امروز همچنین با حضور وزیر اطلاعات، مدیرکل جدید اطلاعات استان سمنان معرفی شد؛ در این مراسم که با حضور استاندار سمنان و شماری از مسئولان در سالن یادگار امام استانداری سمنان برگزار شد، وزیر اطلاعات از خدمات مدیرکل قبلی اطلاعات استان سمنان قدردانی و مدیرکل جدید را معرفی کرد.

امنیت در استان سمنان با مسئله آب گره خورده است

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی نیز در نشست شورای اداری استان سمنان با حضور وزیر اطلاعات گفت: امنیتی که امروز در استان سمنان وجود دارد، به برکت تلاش‌های سربازان گمنام امام زمان (عج) است.

علی‌رضا خسروی اظهار کرد: امروز نباید گذاشت این امنیت به واسطه مشکلات موجود در تامین منابع آبی خدشه‌دار شود.

وی ادامه داد: امروز وظیفه ماست که تذکر دهیم امنیت در استان سمنان با مسئله آب گره خورده است و از وزیر اطلاعات نیز می‌خواهیم در این زمینه تلاش کند تا منابع آبی مورد نیاز برای استان سمنان تامین شود.

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی گفت: حدود 500 هزار نفر از مردم استانی که شاهراه ارتباطی در کشور محسوب می‌شود و با هشت استان دیگر در ارتباط است، در صورت کمبود منابع آبی مجبور به مهاجرت خواهند شد و این امر می‌تواند نه تنها برای استان سمنان بلکه برای استان‌های همجوار نیز مسائل امنیتی به وجود آورد.

وی گفت: امروز انتقال آب باید جدی گرفته شود و نخستین گام در راستای انتقال آب دریای خزر نیز این است که مسئولان همت کنند و این طرح به مرحله اجرا برسد.

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: شهرستان‌های شمالی کشور نیز در مسیر اجرای خطوط انتقال آب دریای خزر سیراب خواهند شد و در همه شهرهای استان سمنان و فلات مرکزی ایران این آب توزیع می‌شود.

خسروی با بیان اینکه به مدیریت و تدبیر وزارت اطلاعات اعتقاد داریم، گفت:‌ باید با پیگیری وزیر اطلاعات و دوراندیشی و تلاش همه مسئولان، مشکلات آبی در استان سمنان برطرف شود.

وی با تقدیر از تلاش‌های سربازان گمنام امام زمان (عج) گفت:‌ این فرزندان انقلاب در راستای تامین امنیت در کشور و استان سمنان تلاش‌های بسیاری داشته‌اند که باید از آنها قدردانی شود.

رفع مشکلات با پایدارسازی امنیت

به گزارش فارس؛ امروز تردیدی نیست که تامین امنیت و پایدارسازی آن و همچنین رفع مشکلات سیاسی، امنیتی، اجتماعی و ... امری چند وجهی است و از توان تنها یک دستگاه خارج خواهد بود و از این رو همه مسئولان باید در این راه یاریگر سربازان گمنام امام زمان (عج) باشند.

امنیت پایدار در استان سمنان بر پایه هماهنگی، همکاری، هم‌افزایی و هم‌پوشانی تمام دستگاه‌های اجرایی برقرار شده است و امروز شاهد تقویت احساس امنیت در این استان هستیم.

در برهه کنونی، باید با تعامل هدفمند و سازمان‌یافته اهداف عالی نظام اسلامی را تجلی بخشیم؛ استان سمنان دارای شخصیت‌های علمی، سیاسی، مذهبی، فرهنگی و .... زیادی در عرصه ملی است که جزو افتخارات استان محسوب می‌شوند و این خود سبب توسعه و رشد سمنان شده است.

ایران اسلامی امروز در حالی که تمام کشورهای منطقه به نوعی دچار تهدیدهای امنیتی هستند، در ثبات و آرامش امنیتی به سر می‌برد و این بسیار مهم است.

===================

گزارش از: مرتضی مزینانی‌صفابین

===================
انتهای پیام/2249/ع40/د1000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار