امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۶:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101044
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، طی مراسم ویژه‌ای با حضور سردار حسین دهقان وزیر دفاع و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، طی مراسم ویژه‌ای با حضور سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح  و سردار سرلشکر یحیی صفوی دستیار ارشد و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا بعنوان ناظر علمی، از اطلس فلسطین در سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح  رونمایی شد.

سردار دهقان در این مراسم طی سخنانی از اطلس فلسطین به عنوان یک اثر تحقیقاتی، مستند و علمی کم نظیر یاد کرد و افزود: هدف از تالیف، ترجمه و انتشار این اثر ارزشمند، نشان دادن مظلومیت و حقانیت مردم مقاوم  فلسطین است.

وزیر دفاع گفت: کار ترجمه اطلس فلسطین با وجود نقشه های متعدد و نام اماکن مختلف از روستاها، شهرها، زمین های تحت مالکیت فلسطینیان و مناطق کشاورزی، طی دو سال با کمال دقت و با استفاده از اساتید آشنا به مسائل فلسطین به زبان فارسی انجام و منتشر شده است و این اثر از یک طرف بیانگر تاریخ دقیق و کاملی از نحوه و چگونگی استقرار صهیونیست‌ها در اراضی کشور فلسطین و بیانی از خوی تجاوزگری، اشغال، قتل عام و نسل کشی رژیم صهیونیستی و از طرف دیگر حقانیت مبارزات حق طلبانه مردم فلسطین برای احقاق حقوق غصب شده آنها است.

دهقان در ادامه از رژیم صهیونیستی به عنوان یک غده سرطانی یاد کرد و افزود: امروز مردم فلسطین ساکن در سرزمین های اشغالی با توجه به تجارب تاریخی خود و درس آموزی از انقلاب اسلامی ایران تنها راه آزادی قدس شریف و سرزمین فلسطین را مقاومت می‌دانند.

دهقان با بیان اینکه به فرموده مقام معظم رهبری مسئله فلسطین اصلی ترین مساله جهان اسلام است، تاکید کرد : در مبارزات حق طلبانه مردم فلسطین، یقینا پیروز نهایی، ملت فلسطین و شکست و رسوایی برای رژیم غاصب صهیونیستی کودک کش و حامیان منطقه ای و جهانی آن است. 

وزیر دفاع با اشاره به جنایات بی رحمانه رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه تصریح کرد: جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در غزه نشان داد، نهادهای حقوقی بین المللی که اصطلاحا به دنبال حفاظت از صلح و استقرار امنیت و حریم داران حقوق بشر هستند، در مقابل جنایات ضد انسانی و آدم کشی، آنجا که منافع نظام سلطه ایجاب می کند، نه تنها ساکتند، بلکه حمایت هم می کنند و آشکارا حق را به آدم کشان می دهند.

دهقان در پایان گفت: امروز جامعه بشری در نقطه تصمیم راهبردی قرار دارد و آن این که نشان دهد هنوز انسان و انسانیت و حیات انسانی و حفاظت از ارزش های انسانی مهم است و این رژیم غاصب بایستی تنبیه شود البته اقدامات سبعانه اسرائیل از طرفی بیان استیصال و در بن بست قرار گرفتن این رژیم و از طرفی نوید بخش به پایان رسیدن حیات سیاسی این رژیم خون آشام است.

کتاب «اطلس فلسطین»، توسط سلمان ابوسته به رشته تحریر درآمده و ناظر علمی آن سردار سرلشکر سیدیحیی صفوی است، که توسط انتشارات سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح وابسته به وزارت دفاع ترجمه و به چاپ رسیده، مشتمل بر دو بخش اصلی است، در بخش اول به مباحث مهم تاریخی و سیاسی فلسطین، چگونگی مرزهای فلسطین با لبنان، سوریه و همچنین آمایش و گسترش جمعیت مسلمانان عرب فلسطینی، آمار شهرها و روستاها و زمین های تحت مالکیت فلسطینیان و چگونگی تصرف و یا اشغال آن ها توسط یهودیان مهاجر، مراحل اشغال و توافق های آتش بس با مصر، اردن و سوریه، چگونگی پذیرش مهاجران یهودی برای پرکردن روستاها و مصادره غیر قانونی آن ها و در نهایت به کشتار وحشیانه مسلمان اشاره شده است.

در بخش دوم نیز به شرح اطلس و نقشه های اماکن مختلف با استفاده از منابع معتبر و مستند از جمله عکس های هوایی نیروی هوایی آلمان در سال های 1918-1917 پرداخته شده است.

این اطلس می تواند به عنوان یک کتاب مرجع، توسط دانشجویان، اساتید و پژوهشگران مورد بهره برداری قرار گیرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها