امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۷:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101046
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، حمیدرضا فولادگر ظهر امروز در حاشیه بازدید از گروه کارخانجات چینی مقصود مشهد در نشست خبری اظهار ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، حمیدرضا فولادگر ظهر امروز در حاشیه بازدید از گروه کارخانجات چینی مقصود مشهد در نشست خبری اظهار کرد: ما ماه‌های آخر دولت دهم شاهد رکود تورمی بودیم اما دولت یازدهم با اجرای سیاست کنترل نقدینگی در ماه‌های اخیر موجب شده که رکود در کشور بیشتر شود.

وی افزود: مهار نقدینگی که در دستور کار دولت قرار گرفته تا تورم را کاهش دهد موجب افزایش رکود در حوزه صنعت کشور شده است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر اولویت دولت حمایت از تولید شود خاطرنشان کرد: قطعاً با در دستور کار قرار دادن حمایت از تولید هم یک کار ضد تورمی از سوی دولت انجام می‌گیرد و هم خروج از رکود را به دنبال دارد.

وی اضافه کرد: اگر رونق در بخش صنعت باشد اثر تورمی خود را قطعاً جبران می‌کند و دولت نیز در بسته حمایتی خود که بخشی از آن لایحه حمایتی از صنعت است به این موضوع توجه کرده است.

فولادگر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تصویب لایحه 42 ماده بسته حمایتی دولت از صنعت خاطرنشان کرد: هفته آینده و پس از تعطیلات مجلس شورای اسلامی این لایحه که به تصویب هیئت دولت رسیده است به مجلس شورای اسلامی ارائه می‌شود تا پس از بررسی‌های کارشناسی نمایندگان مجلس در این خصوص اظهارنظر کنند.

عضو کمیسیون صنایع مجلس افزود: تقریباً واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی که عموماً متعلق به بخش غیردولتی هستند غیرفعال بوده و یا از حداکثر توان و ظرفیت خود استفاده می‌کنند.

وی تأکید کرد: تنها 50 درصد واحدهای صنعتی فعال کشور در حال حاضر مورد بهره‌برداری قرار گرفته‌اند.

فولادگر همچنین با اشاره به مشکلات واحدهای صنعتی اظهار کرد: عدم دریافت تسهیلات بانکی، تأمین نقدینگی و ثبات قیمت‌ها سه مشکل عمده واحدهای صنعتی کشور هستند.
انتهای پیام/70005/صا30/ژ1001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها