امروز : چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 28
۰۵:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101059
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی عصر امروز دوشنبه در دیدار ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی عصر امروز دوشنبه در دیدار جبریل باسل وزیر امور خارجه لبنان با اشاره به اینکه ظلم و ارعاب و تسلط بر دیگران از طریق اشغال امکان دوام ندارد،اظهار داشت: هیچ گروه و رژیمی نمی تواند با تجاوز و اشغال و از بین بردن حقوق مردم ، به مسیر باطل خود ادامه دهد.

 روحانی گفت: رژیم صهیونیستی طی 66 سال گذشته در منطقه ما هر روز به اشغال و تجاوز خود ادامه داده اند و امروز ریشه معضلات این منطقه ،اشغالگری و تجاوزگری این رژیم است.

رییس جنبش عدم تعهد تاکید کرد: اینکه یک ملت برای سالیان دراز از وطن خود آواره بماند ، قابل قبول نیست و خوشبختانه مردم لبنان و فلسطین با مقاومت خود ، درس های فراموش نشدنی به رژیم صهیونیستی داده و خواهند داد.

روحانی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی خیال می کند با دو اهرم قدرت نظامی و حمایت بی قید و شرط آمریکا ،می تواند پیروز نهایی باشد،گفت: صهیونیست ها حتی این مساله ساده را درک نمی کنند که هیچ کسی نمی تواند با ارعاب و تجاوز دائمی به حیات خود در یک منطقه ادامه دهد.

رییس جنبش عدم تعهد با اشاره به اینکه امروزصهیونیست ها و سرویس های جاسوسی آنها اهرم دیگری را در اختیار گرفته اند و آن ایجاد گروههای تروریستی و تحریک آنها برای عملیات و جنایت در منطقه است، اظهار داشت:این گروههای تروریستی به ظاهر شعار دینی و اسلامی می دهند در حالی که فرسنگ ها از واقعیت دین اسلام فاصله دارند.

رییس جمهوری تصریح کرد: تنها راه مقابله با اشغالگری و تروریسم در منطقه ، وحدت ، همدلی و همکاری همه کشورها با این پدیده های شوم است.

 روحانی با اشاره به ناامنی های اخیر لبنان ، لزوم حفظ هوشیاری در برابر توطئه های دشمنان ، اهمیت وحدت ملی و یکپارچگی ارضی لبنان را مورد تاکید قرار داد و گفت: مطمئن هستیم دولت و ملت لبنان با اتحاد و ایستادگی و مقاومت به راحتی از همه مشکلات عبور خواهد کرد.

رییس جنبش عدم تعهد تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران حامی هر دولت و کشوری است که با تروریسم و اشغالگری مبارزه می کند .

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود توسعه و گسترش هر چه بیشتر روابط با کشورهای منطقه بویژه لبنان را مورد تاکید قرار داد و گفت : یکی از اهداف ما راهگشایی برای ایجاد ارتباط صمیمی تر در بخش های سیاسی ،فرهنگی و اقتصادی با کشورهای منطقه از جمله لبنان است.

وزیر امور خارجه لبنان نیز در این دیدار با قدردانی از تلاش جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری نشست کمیته فلسطین جنبش غیرمتعهدها ، اظهارداشت: لبنان در مسیر ایستادگی بر مواضع اصولی در کنار جمهوری اسلامی ایران قرار دارد .

باسل با بیان اینکه نشست امروز تهران فرصت مناسبی بود تا تجربه مردم لبنان را درباره نحوه مقابله با صهیونیست ها و تروریسم مطرح کنیم ، گفت: مردم لبنان خواستار صلح و دوستی هستند و دوست ندارند از زور استفاده کنند اما متاسفانه اسرائیلی ها فقط زبان زور را می فهمند و مردم لبنان در جریان آزاد سازی جنوب کشورشان و جنگ 2006، این موضوع را ثابت کردند و این باعث شد که ثبات به لبنان بازگردد.

وی تصریح کرد: معتقدیم هیچ اقدامی جز مقاومت نمی تواند حقوق ملت فلسطین را اعاده کند .

وزیر خارجه لبنان با تجلیل از نقش مثبت جمهوری اسلامی ایران در مقابله با گروههای افراطی و تکفیری گفت: مطمئن هستیم با اراده مستحکم و همزیستی و همکاری مشترک ،سرانجام پیروز خواهیم شد.

وی افزود: برخی کشورهای منطقه به اختلافات مذهبی دامن زده و خطر رژیم صهیونیستی را فراموش کرده اند و این تاسف انگیز است.

باسل همچنین خواستار گسترش هر چه بیشتر روابط ایران و لبنان در همه عرصه ها شد و با تجلیل از روش های اعتدالگرایانه دکتر روحانی در مسایل داخلی و خارجی ،گفت: دولت و ملت لبنان نسبت به موفقیت شما دردستیابی به اصلاحات مطلوب حساب ویژه ای باز کرده اند و امیدواریم حقانیت خود را برای همگان اثبات کرده و دروغ ها و ادعاهای بی اساس طرف مقابل خود را در صحنه بین المللی مانند مساله هسته ای فاش کنید و لبنان در این مسیر در کنار شما خواهد بود.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها