امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۳:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101063
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمان، احمد منصوری پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اشاره به اقدامات پیشگیری از وقوع جرم در استان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمان، احمد منصوری پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اشاره به اقدامات پیشگیری از وقوع جرم در استان کرمان اظهار داشت: در زمینه سرقت به عنف‌ در چهار ماهه نخست سال جاری 33 درصد کاهش، سرقت زیر پوشش 83 درصد کاهش، سرقت مغازه 22 درصد کاهش، سرقت از منزل سه درصد افزایش، سرقت اتومبیل 17 درصد کاهش و سرقت موتور‌سیکلت 9 درصد کاهش داشته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه در مجموع کل سرقت‌های مهم در سطح استان کرمان در چهار ماه نخست سال جاری شش درصد و سایر سرقت‌ها چهار درصد کاهش داشتند، گفت: وقوع کل جرائم پرونده ما در چهار ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل 10 درصد افزایش جرم را در سطح استان کرمان داشته‌ایم.

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان کرمان تصریح کرد: در زمینه سرقت وسایل و قطعات داخل خودرو نیز17 درصد کاهش جرم داریم.

این مسئول عنوان کرد: در زمینه کش‌زنی در چهار ماه نخست سال جاری 81 درصد افزایش جرم داشته‌ایم که 16 درصد دستگیر شدگان سارق سابقه‌دار، 96 درصد مرد و 77 درصد بیکار‌ هستند.

منصوری خاطر نشان کرد: از این تعداد 34 درصد بین 15 تا 24 سال سن‌، 59 درصد بین 25 تا 39 سال‌، 59 درصد مجرد، 75 درصد دیپلم و زیر دیپلم و 24 درصد بی‌سواد و 52 درصد دستگیرشدگان از اتباع بیگانه با جرائم متعدد هستند.

‌و‌ی با اشاره به اینکه‌ 59 درصد سرقت‌ها به خوبی کشف شده‌اند، ابراز داشت: 42 درصد کشفیات مربوط به سرقت‌های مهم و 52 درصد کشفیات مربوط به سرقت‌های خرد است.

منصوری اضافه کرد: مراقبت همسایه از همسایه در جلوگیری از وقوع سرقت بسیار مؤثر است و اسلام در این زمینه تاکیدات زیادی داشته و باید از طریق رسانه‌ها اطلاع‌رسانی در جامعه شود.

این مسئول گفت: قرارگاه مبارزه با سرقت در هشتم خرداد ماه سال جاری در کرمان راه‌اندازی شد و ما تا‌کنون این قرارگاه را در شهرستان‌های جیرفت، رفسنجان، ‌سیرجان، بم، کهنوج و زرند افتتاح کرده‌ایم‌.

رئیس پلیس پیشگیری فرمانده انتظامی استان کرمان متذکر شد: ‌در سطح استان کرمان هشت شرکت خدمات حفاظتی و مراقبتی ‌تاسیس شده که در تابعیت ناجا قرار دارند‌ و در حال حاضر چهار شرکت خدمات حفاظتی و مراقبتی در شهر کرمان، دو شرکت در رفسنجان، دو شرکت در سیرجان و دو شرکت در زرند فعال داریم.

وی اذعان داشت: خبرنگاران می‌توانند با مراجعه به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با دریافت مجوز و ارائه آن به ناجا به عنوان پلیس معرفی و تجهیزات لازم را دریافت کنند‌.
انتهای پیام/80018/ن30/د1000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار