امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۰:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101065
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس صبح امروز تعدادی از کودکان مهدهای کودک استان تهران به دلیل کشتار بی‌رحمانه کودکان غزه در مقابل درب سازمان ملل متحد تجمع ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس صبح امروز تعدادی از کودکان مهدهای کودک استان تهران به دلیل کشتار بی‌رحمانه کودکان غزه در مقابل درب سازمان ملل متحد تجمع کردند.

در این تجمع کودکان تهرانی با سردادن شعارهایی از جمله مرگ بر رژیم صهیونیستی، مرگ بر اسرائیل مرگ بر آمریکا مرگ بر انگلیس از سازمان ملل خواستند حمایت خود را از مردم بی‌دفاع و کودکان مظلوم غزه اعلام کنند.

در ادامه این تجمع کودکان  تهرانی با در دست داشتن پلاکارت‌هایی با مضمون‌های مختلف خواستار رسیدگی سارمان ملل به وضعیت کودکان غزه شدند.

«آرزوی کودکان غزه آینده‌ای آرام بدون بمب و محاصره»، «سلام بر نهال‌های سرخ غزه»، «آسمان غزه پر از بادبادک‌های خونین»، « سلام بر شهیدان کوچک به معراج رفته غزه»، «زندگی در صلح و آرامش حق کودکان است»، «مهربانی با کودکان غزه»، « من مهربانی را می‌فهمم! من نامهربانی را می‌فهمم!» از جمله شعارهایی بود که بر روی پلاکارت‌ها نوشته شده بود و کودکان آنها را سر می‌دادند.

در کنار کودکان مهدهای کودک استان تهران نیز مربیان و مسئولان مهدها حضور داشتند شعار مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آمریکا و مرگ بر انگلیس از جمله شعارهایی بود که به صورت ممتد و در زمان تجمع کودکان بر علیه دشمنان داده می‌شد.

کودکان در تجمع امروز با حضورشان در مقابل در صندوق کودکان سازمان ملل متحدد (یونیسف) نشان دادند که با کودکان غزه هستند و آنها را ترک نخواهند کرد.

کودکان تهرانی امروز با شعار «دوست فلسطینی من حمایتت می‌کنم» نشان دادند که در هر زمان و هر مقطع آمادگی حمایت از کودکان غزه و فلسطینی را دارند.

حمیدرضا الوند مدیر کل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور با اشاره به تجمع اعتراض‌آمیز کودکان بهزیستی علیه کشتار بی‌رحمانه‌ی کودکان غزه اظهار داشت: کودکان در سراسر کشور همراه کودکان غزه و فلسطینی هستند و هیچگاه آنها را ترک نخواهند کرد.

وی تصریح کرد: با اتفاقاتی که در غزه و کشتار بی‌رحمانه مردم غزه صورت گرفت نفرت کودکان از اسرائیل، آمریکا و انگلیس بیش از گذشته شده است چرا که این انسان‌های وحشی به دنبال کشتار نسلی مسلمانان هستند.

در ادامه این مراسم بیانیه‌ای از سوی نماینده مهدهای کودک قرائت شد.

در این بیانیه آمده است دیری است بر جای‌جای جهان، افغانستان، عراق، برمه، سوریه، فلسطین اشغالی و هم اکنون در غزه شاهد کشتار هدفمند و سازمان یافته غیر نظامیان به ویژه زنان و کودکان هستیم و هم اکنون در حملات هوایی چند روزه نیروهای صهیونیستی به مناطق غیر نظامی در غزه خون پاک بیش از 40 کودک خاک غزه را گلگون کرده است.

کشته شدن این کودکان تنها بخش کوچکی از جنایات صهیونیسم غاصب است. آنها و همپیمانانشان که همگی در خدمت امپراطوری شیطان هستند طی سال‌های اشغالگری، کودکان را که نه، کودکی را در شهرهای اشغالی کشته‌اند و جهان که ظالمانه در سکوت خانه‌های ویران غزه مرگ کودکی را نظاره می‌کند.

سازمان بهزیستی به عنوان متولی قانونی امور کودکان بی‌سرپرست معلول و ... همچنین به عنوان یکی از اعضای شورای سیاست‌گذاری ارجع ملی کنوانسیون حقوق کودک با استناد به اصول حاکم در پیمان‌نامه حقوق کودک که آنان را نیازمند حمایت ویژه دانسته و خواستار پیشرفت مستمر و بدون تبعیض وضعیت کودکان و همچنین رشد و آموزش ایشان در شرایط صلح و امنیت هستند.

ضمن اعلام انزجار به محکوم کردن حصر و حملات وحشیانه اسرائیل غاصب به غزه از سازمان‌های بین‌الملل به ویژه صندوق کودکان سازمان ملل متحد «‌یونیسف» و کمیته حقوق کودکان سازمان ملل متحد و کمیته حقوق بشر سازمان ملل متحد تقاضا دارد با به کارگیری همه توان ضمن لغو فوری و کامل حملات و محاصره نوار غزه، آرامش و امنیت کودکان غزه را فراهم کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها