امروز : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۱۷:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101067
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمان، کامبیز اسماعیلی پیش از ظهر امروز در نشست خبری اظهار کرد: به واسطه ورود تکنولوژی به خانه‌ها‌ به ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمان، کامبیز اسماعیلی پیش از ظهر امروز در نشست خبری اظهار کرد: به واسطه ورود تکنولوژی به خانه‌ها‌ به ویژه استفاده از فضای مجازی دیگر جمع‌های گروهی کم شده و فرزندان در تنهایی با یارانه خود به سر می‌برند.

وی بیان کرد: این امر موجب آسیب‌های روانشناختی در افراد جامعه شده است‌ و در روان جامع‌پذیری این افراد دچار مشکل می‌شو‌د و با افراد جامعه نمی‌توانند ارتباط برقرار کنند.

اسماعیلی تصریح کرد: توصیه ما به خانواده‌ها این است که تلاش کنند تا فرزندانشان کمتر در فضای مجازی باشند و برای استفاده فرزندان خود از فضای مجازی قوانینی وضع کنند. 

وی گفت: خانواده‌ها باید در زمینه بازی فرزندانشان در فضای مجازی مراقبت کنند و بازی‌هایی را در اختیار آنها قرار دهند که از سوی و‌زارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تایید شده باشد.

رئیس پلیس فتای استان کرمان بیان کرد: دانش و سواد رایانه‌ای والدین در حال حاضر نسبت به فرزندان خود بسیار کم است، اگر والدین می‌خواهند بهتر نظارت بر فرزندان خود در زمینه استفاده از فضای مجازی داشته باشند، باید دانش خود را در این زمینه افزایش دهند.

اسماعیلی عنوان کرد: یکی از جدیدترین کلاهبرداری‌ها از طریق کارت‌خوان‌ها صورت می‌گیرد، واحدهای صنفی موظف هستند، دستگاه کارت‌خوان را در معرض دید و دسترس مشتریان قرار دهند.

وی بیان کرد: در حال حاضر گروهی حرفه‌ای با جعل رسید به فروشگاه‌ها مراجعه می‌کنند و با رسید جعلی خود خرید‌های گرانی را انجام می‌دهد که باید در این مورد هم نهایت دقت در فروشگاه‌ها به کار برده شود.

رئیس پلیس فتای استان کرمان با اشاره به اینکه ‌خرید سیم کارت‌های ارزان قیمت یکی دیگر از مشکلات اساسی امروز جامعه است، افزود: افرادی که سیم کارت‌های ارزان قیمت به نام خود خریداری می‌کنند، باید حتما از سیم کارت خود مراقبت کنند و در صورت مفقود شدن سریعا مراجع را اطلاع دهند.

اسماعیلی تصریح کرد: بعد از شبکه‌های اجتماعی فضای مجازی مشکل دیگر ما اینترنت گوشی تلفن همراه است‌ و همین مسئله سبب تهدیداتی از جمله خالی کردن مطالب و عکس‌های محرمانه را پی داشته است.

وی با اشاره به اینکه جرائم فضای مجازی در سال جاری نسبت به سال قبل‌ به دلیل زیاد شدن افراد در فضای مجازی‌ افزایش پیدا کرده است، عنوان کرد: بیشترین آمار جرائم در فضای مجازی مربوط به‌ حوزه مالی و اقتصادی با 80 درصد، مسائل اخلاق با 15 درصد و سایر جرائم پنج درصد است‌.

رئیس پلیس فتای استان کرمان عنوان کرد:‌ 92 درصد از مجموع جرائم فضای مجازی استان کرمان کشف شده است.
انتهای پیام/80018/ر40/د1000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار