امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۶:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101069
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 47
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از اداره روابط عمومی و تشریفات دیوان عالی کشور هیأت عمومی کیفری اصراری دیوان عالی کشور صبح روز ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از اداره روابط عمومی و تشریفات دیوان عالی کشور هیأت عمومی کیفری اصراری دیوان عالی کشور صبح روز دوشنبه مورخ ۱۳ مرداد به ریاست آیت الله احمد محسنی گرکانی رئیس دیوان عالی کشور و با حضور قضات عالی رتبه دیوان عالی کشور تشکیل جلسه داد .

در این جلسه پس از قرائت آیاتی از کلام الله مجید رئیس دیوان عالی با تبریک عید سعید فطر به تمامی میهمانان ضیافت الهی بیان داشت: امیدوارم با قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان بتوانیم بهتر از گذشته به وظائف شرعی و قانونی خود عمل نمائیم.

وی ادامه داد: دنیای امروز روی منافع و بهره‌وری می چرخد و حرکت مردم دنیا به سمت گرایش به منافع مادی است که در کنار این انسان های دیگری هستند که دنبال منافع معنوی هستند و رسیدن به بهره وری و تحصیل سود مادی و معنوی هم بستگی به سرمایه دارد و سرمایه افرادی که به دنبال منافع معنوی هستند قلب سلیم است. قلب سلیم  یعنی قلبی که از هر گونه شرک و نفاق و آلودگی به گناه پاک و سالم باشد و قلب سلیم همان دل پاکی است که تنها سرمایه نجات بخش در قیامت است.

آیت الله گرکانی با قرائت «یوم لا ینفع مال  ولا بنون الا من اتی الله بقلب سلیم» اظهار داشت: سرمایه مهم زندگی دنیا (اموال و فرزندان) درقیامت برای صاحبانش سود ندارد مگر فرزندان صالح و مال حلال در آن روز وانفسا مال و فرزندان سودی نمی بخشد مگر کسی که با قلب سلیم با دلی پاک از گناه و آلودگی به پیشگاه خدا بیاید در آن روز بهشت به پرهیزکاران نزدیک می شود و فرشتگان به استقبال آنان می آیند  و به مومنان درود می‌فر ستند و به آنان می گویند : «سلام علیکم  بما صبرتم فنعم عقبی الدار»« یدخلون علیهم من کل باب »« خالدین فیها باذن ربهم تحیتم فیها سلام» فرشتگان از هر دری بر مومنان وارد می شوند و به آنها سلام می گویند به خاطر صبر و استقامتشان معنای به دست آوردن قلب پاک اعتماد به خداوند و اجرای سنت های الهی است.

رئیس هیات عمومی دیوان عالی کشور ادامه داد: اولین آثار مهم این موفقیت بی اعتمادی به دشمنان اسلام و نفرت از آنان است و دومین اثر، استحکام تفکر معنوی و عقلانیت و نورانیت اخلاق انقلابی است در جهانی که کشورهای استکباری نماد کامل مادی گرایی و لذت گرایی وسوسه خناسان و طاغوت است جز با ادامه وعده های دروغ و فریبنده و ترس از مرگ و فنا و فقر و وعده های سراب گونه در برنامه جبهه طاغوت چیز دیگری نیست.

وی افزود: زمامداران کشورهای مستکبر از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی با توطئه و اخلال در نظام اسلامی اقدامات براندازی نظام راشروع کردند، تفرقه اندازی بین مردم و روحانیت از گروهک های منافق و در نهایت ایجاد 8 سال جنگ نابرابر را بر ملت شریف و خداجوی ایران تحمیل کردند.

محسنی گرکانی گفت: امروزه در دنیای اسلامی مثلث شوم شیطانی که عبارتند از سرکردگان استکبار غرب، سران فاسد و جنایت کار اسرائیل و زمامداران خود فروخته عربی که با سکوتشان از حمله ددمنشانه و وحشیانه و کشتار کودکان غزه حمایت می کنندو آنها دست به دست هم داده‌اند که نور خدا را خاموش کنند ولی نور خدا خاموش نمی شود. خداوند می فرماید: «یریدون لیطفئوا نورالله بافواههم والله متم نوره ولو کره الکافرون» اینها (دشمنان اسلام) می خواهند نور الهی را با دهان خود خاموش کنند ولی خداوند این نور را گسترده و کاملتر و پرفروغ تر خواهد کرد.

رئیس دیوان عالی کشور از قضات چند شعبه دیوان عالی کشور به خاطر رسیدگی سریع و ارائه آمار بالای مختومه کردن پرونده ها در تیر تقدیر و تشکر کرد.
انتها پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها