امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۰:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101072
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از گرگان، حمیدرضا جوشقانی ظهر امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته جهانی تغذیه با شیر مادر در گرگان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از گرگان، حمیدرضا جوشقانی ظهر امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته جهانی تغذیه با شیر مادر در گرگان برگزار شد، اظهار داشت: بر اساس توصیه پزشکان کمتر از پنج درصد شیر مصنوعی در داروخانه‎های سطح استان توزیع می‎شود.

وی با بیان اینکه مازاد مصرف شیر مصنوعی در گلستان باید از طریق فرهنگسازی مرتفع شود، تصریح کرد: مادران دلسوزترین افراد برای آینده کودک محسوب می‎شوند لذا اگر مسائل به گونه‎ای درست برای آنها مطرح و توجیه‎پذیر باشد یقینا در ترویج تغذیه با شیر مادر موثر واقع خواهد شد.

«تغذیه با شیر مادر و یک عمر سلامتی» پشتوانه 25 سال مطالعه علمی است

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان اینکه شعار بهداشت جهانی با محوریت «تغذیه با شیر مادر و یک عمر سلامتی» پشتوانه 20 الی 25 سال مطالعه علمی است، افزود: تغذیه انحصاری کودکان با شیر مادر می‎تواند آنها را در دوره بزرگسالی از بسیاری اختلالات گوارشی و بیماری‎ها مصون کند.

جوشقانی با تاکید بر اینکه یک عمر سلامت تنها منحصر به دوران کودکی یا دو سال ابتدای زندگی نیست، ابراز داشت: فرهنگسازی تغذیه کودک با شیر مادر باید به طور مستمر و مداوم از سوی رسانه‎ها ترویج شود و این مهم نباید در یک هفته خلاصه شود.

وی با بیان اینکه ترویج تغذیه با شیر مادر یک ضرورت مهم است، گفت: می‎توان از طریق توصیه‎های پزشکی آمار تغذیه با شیر مادر را در جامعه افزایش داد.

تعدادی از نوزادان بر اساس تشخیص پزشک نیاز به دریافت مکمل دارند

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گلستان بیان داشت: تعدادی از نوزادان بر اساس تشخیص پزشک نیاز به دریافت مکمل دارند و در حال حاضر میانگین توزیع شیرمصنوعی در داروخانه‎ها کمتر از پنج درصد است.

جوشقانی با بیان اینکه مشکل اساسی استفاده از شیر مصنوعی به دلال و بازار آزاد برنمی‎گردد، خاطرنشان کرد: درخواست شیرمصنوعی خارج از تجویز پزشک در استان زیاد شده است.

وی بیان داشت: باید مضرات استفاده از شیرمصنوعی برای خانواده‎ها و محاسن استفاده و تغذیه کودک با شیر مادر بیان شود تا شاهد نتایج مطلوب در این زمینه باشیم.
انتهای پیام/83001/خ30/ژ1001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها