امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۵:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101084
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از گرگان، محمدرضا محمدی ظهر امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته جهانی تغذیه با شیر مادر در گرگان برگزار ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از گرگان، محمدرضا محمدی ظهر امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته جهانی تغذیه با شیر مادر در گرگان برگزار شد، اظهار داشت: تغذیه با شیر مصنوعی بیماری‎هایی نظیر اسهال، دل دردهای قولنجی، جمع شدن گاز، عفونت ادراری، مننژیت، اگزما، آسم و...را برای شیرخواران به همراه دارد.

وی کاهش سزارین را در راستای افزایش شیردهی مادران مهم خواند و تصریح کرد: هرچه میزان سزارین کمتر شود اختلال در شیردهی مادران کاهش خواهد یافت چنانچه در زایمان‎های طبیعی میزان شیردهی بیشتر است.

پروتکل 10 ماده‎ای در بیمارستان‎های دوستدار کودک اجرا می‎شود/ هیچ تغذیه‎ای بهتر از شیر مادر نیست

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان در خصوص حمایت از مادران شیرده بیان داشت: در این راستا پروتکل 10 ماده‎ای در بیمارستان‎های دوستدار کودک اجرا می‎شود که نحوه صحیح شیردهی را به مادران فرا می‎دهند.

محمدی با تاکید بر اینکه هیچ تغذیه‎ای بهتر از شیر مادر نیست، خاطرنشان کرد: پرسنل، سالانه دو الی سه بار از آموزش‎های مختلف برای حمایت از تغذیه شیرخواران با شیر مادر قرار می‎گیرند تا از استانداردهایی که در سیستم‎های درمانی است آگاهی پیدا کنند.

وی بیان داشت: مصرف شیر مصنوعی در نوزادان احتمال ابتلا به چاقی، بیماری‎های قلبی عروقی و بیماری قند را در سنین بزرگسالی به همراه دارد.

با اجرای طرح تحول سلامت «سزارین» در گلستان کاهش یافته است

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان در خصوص اجرای طرح تحول سلامت در استان گفت: از هشت آیتم این طرح، شش آیتم اجرایی شده که رضایتمندی مردم را به همراه داشته است.

محمدی با بیان اینکه اجرای طرح سلامت در کاهش پرداختی از سوی مردم بسیار عالی عمل کرده است افزود: خدمت به همکاران در نقاط دوردست سبب شد تا نتایج خدمت‎رسانی به مردم افزایش پیدا کند.

وی گفت: وزیر بهداشت و درمان در 18 مردادماه گزارش کاملی را در زمینه اجرای طرح تحول سلامت طی سه ماه گذشته به رییس جمهور ارائه خواهند داد.

محمدی بیان داشت: با اجرای طرح تحول سلامت میزان سزارین در گلستان کاهش یافته است و می‎طلبد تعداد زایشگاه‎ها افزایش پیدا کند.
انتهای پیام/83001/س30/ژ1001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار