امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۰:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10109
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۱
تعداد بازدید: 128
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، هیئتی تونسی شامل نمایندگان احزاب و جنبش‌های سیاسی و مردمی این کشور به ریاست «شکری بن سلیمان ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، هیئتی تونسی شامل نمایندگان احزاب و جنبش‌های سیاسی و مردمی این کشور به ریاست «شکری بن سلیمان هرماسی»، دبیر کل حزب الثوابت تونس امروز با بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در دمشق دیدار کرد.

بشار اسد در این دیدار بر ثبات موضع سوریه در مبارزه با تروریسم و حامیان منطقه‌ای و بین‌المللی آن تاکید و اعلام کرد: به موازات مبارزه با تروریسم از راه حل سیاسی برای بحران سوریه حمایت می‌کنیم.

بشار اسد در این دیدار بر اهمیت نقش احزاب و نیروهای ملی در مبارزه با صاحبان تفکرات افراطی و تکفیری و نقشه‌های بیگانگان برای هدف گرفتن امت عربی تاکید کرد.

رئیس جمهور سوریه همچنین بر ضرورت پایبندی به اصول و هویت عربی و ارزش‌های عربی در مقابله با تحولاتی که منطقه عربی با آن روبه رو است تاکید کرد.

بشار اسد ادامه داد: مردم سوریه مواضع ملت تونس در اعلام همبستگی با آنان را ارج می‌نهند و برخی تونسی‌های فریب خورده که در سوریه به گروه‌های تروریستی پیوسته‌اند را نماینده ملت تونس نمی‌دانند.

رسانه‌های تونس دولت قطر را مسئول سربازگیری از میان تونسی‌ها و اعزام آنان به سوریه برای جنگ با نیروهای دولتی این کشور می‌دانند.

دستگاه امنیتی تونس تاکنون چند باند اعزام نیرو به سوریه را منهدم کرده است این باندها برای هر جوان تونسی که به سوریه اعزام می‌شود مبلغ 3 هزار دلار از قطر دریافت می‌کنند.

ابوزید التونسی، یک جهادی تونسی بازگشته از سوریه در گفت‌وگو با تلویزیون خصوصی التونسیه گفت: حدود سه هزار و 500 تونسی در سوریه با نیروهای دولتی این کشور جنگ می‌کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها