امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۱۳:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101091
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محسنی‌اژه‌ای در ادامه نشست خبری خود با اشاره به اینکه شهروندان باید در مرحله اول نسبت به ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محسنی‌اژه‌ای در ادامه نشست خبری خود با اشاره به اینکه شهروندان باید در مرحله اول نسبت به بررسی همه زوایای کارهای خود اقدام کرده و راه‌های وقوع کلاهبرداری را ببندند، گفت: در بسیاری از موارد می‌توان با یک بررسی ساده از وقوع یک کلاهبرداری میلیاردی جلوگیری کرد. 

سخنگوی قوه قضاییه گفت: اخیرا از یک شیوه جدید کلاهبرداری با خبر شدیم که به تازگی برخی شیادان برای کلاهبرداری از افرادی که در دستگاه قضایی پرونده دارند از آن استفاده می‌کنند.

وی تصریح کرد: در این روش شیادان به شاکیان یا متهمان مراجعه می‌کنند و مدعی می‌شوند که خودشان ذی‌نفوذ بوده و با افراد ذی‌نفوذ هم مرتبط هستند.

محسنی‌اژه‌ای گفت: پس از آنکه شاکیان یا متهمان به این افراد اطمینان پیدا می‌کنند اموالی که از آنها مصادره یا توقیف شده را به متهمان واگذار می‌کنند تا به اصطلاح با نفوذ این افراد بتوانند آنها را از توقیف و مصادره نجات دهند.

دادستان کل کشور گفت: غافل از اینکه شیادان آنها را به زحمت انداخته و با طرح دعوای دیگری اموال را به نام خود می‌کنند.

محسنی‌اژه‌ای گفت: این موضوع زمانی باعث ضرر و زیان بیشتری می‌شود که در جریان رسیدگی به این پرونده‌ها ملک خود به خود از مصادره و توقیف خارج می‌شود و آن زمان است که شیادان کلاهبرداری کرده و دیگر ملک را به صاحب اصلی آن باز نمی‌گردانند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها