امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۰:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101094
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اراک فاطمه کلانتری ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این نشست طی روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اراک فاطمه کلانتری ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این نشست طی روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه (15تا 17 مرداد ماه) با حضور مقامات عالی کشوری و نمایندگان دانش‌آموزان در محل مجلس مشروطه برگزار می‌شود.

وی افزود: زمینه‌ سازی برای مشارکت فکری و عملی دانش‌آموزان در عرصه‌های مختلف آموزش‌ و پرورش، بهره‌گیری از رهنمودهای ارزشمند مسئولان ارشد نظام و ارائه و تصویب سند ششمین دوره مجلس دانش‌آموزی و طرح سوالات و پرسشگری و تصمیم‌گیری و تصمیم سازی با حضور وزیر آموزش و پرورش و رئیس قوه مقننه از جمله اهداف این نشست است.

رئیس مجلس دانش‌آموزی جمهوری اسلامی ایران موضوع سند ششمین دوره مجلس دانش‌آموزی را جایگاه دانش‌آموز طراز ایران اسلامی عنوان کرد و ادامه داد: پیش‌نویس این سند با انجام مبانی نظری تهیه و به دبیرخانه مجلس شورای اسلامی ارائه شده است که در این نشست با حضور مقامات عالی کشور و  چندین تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

کلانتری گفت: سند جایگاه دانش‌آموز طراز ایران بر اساس چشم‌انداز بیست ساله، جایگاه و شان دانش‌آموزان و جایگاهی که آموزش و پرورش و نظام برای دانش‌آموزان مد نظر قرار داده را مشخص می‌کند.

وی عدالت آموزشی را از محورهای اصلی سند فوق عنوان کرد و خاطر نشان کرد: نحوه  تحقق حقوق دانش‌آموزان مناطق محروم و برقراری عدالت آموزشی از رویکردهای این سند است.

رئیس مجلس دانش‌آموزی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه نشست‌های مجلس شورای دانش‌آموزی سالانه دو نشست و با مدیریت دبیرخانه مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود، گفت: برای نخستین بار  دومین نشست ششمین دوره مجلس دانش‌آموزی با همت هیئت رئیسه و همکاری نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی و هماهنگی با معاونت ساماندهی امور جوانان برگزار می‌شود.

کلانتری خاطرنشان کرد: این مهم و واگذاری بحث اجرایی و برگزاری این نشست نشان دهنده باور و اطمینانی است که مجلس شورای اسلامی و وزیر آموزش و پرورش و سازمان دانش‌آموزشی به مجلس دانش‌آموزی کشور دارند.

وی اظهار داشت: در طول برگزاری این نشست پیرامون تصویب سند ششمین دوره مجلس دانش‌آموزی بحث و تبادل نظر می‌شود و گزارش کمیسیون‌های استانی، همچنین نطق برخی نمایندگان دانش‌آموزان نیز از دیگر برنامه‌های این نشست است.

رئیس مجلس دانش‌آموزی جمهوری اسلامی ایران دیدار از جماران، برگزاری تور تهران‌گردی و بازدید از برج میلاد و امضاء بیانیه نمایندگان مجلس دانش‌آموزی در حمایت از دانش‌آموزان شهید غزه و ابراز همدردی با کودکان غزه را از دیگر برنامه‌های جانبی این نشست عنوان کرد.

کلانتری با بیان اینکه مجلس دانش‌آموزی در سال 80 و به منظور پیگیری مسائل و مطالبات این قشر تشکیل شده است، بیان داشت: در حال حاضر تنها 28 درصد از جمعیت کشور بین سن 15 تا 20 سال هستند و جمعیت زیر پوشش مجلس دانش‌آموزی به 36 درصد کاهش یافته است.

وی ایجاد پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی، کم شدن 50 درصدی قبوض آب و برق مدارس، ایجاد شبکه‌های آموزش و پرورش و ارائه سندهایی اعم از شهرک‌های علمی، تهاجم فرهنگی، اعتیاد، بحران کنکور و... را از جمله اقدامات مجلس دانش‌آموزی عنوان کرد.

لازم به ذکر است مجلس دانش‌آموزی دارای 150 نماینده است که استان مرکزی سه نماینده در مجلس دانش‌آموزی دارد و در دو دوره متوالی نیز رئیس مجلس دانش آموزی از استان مرکزی انتخاب شده است.

انتهای پیام/87003/خ40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها