امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۰:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101095
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بندرعباس، مهدی نوفرستی ساعتی پیش در نشست تشریح این عملیات و جزییات این حادثه به خبرنگاران گفت: براساس ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بندرعباس، مهدی نوفرستی ساعتی پیش در نشست تشریح این عملیات و جزییات این حادثه به خبرنگاران گفت: براساس اطلاع مرکز کنترل ترددهای دریایی جزیره بوموسی مبنی بر گم شدن یک قایق صیادی و اطلاع از اینکه قایق مذکور فاقد وسیله ارتباط رادیویی است، بلافاصله مرکز هماهنگی و نجات دریایی بندرعباس (MRCC) وارد عمل شد.

وی افزود: طبق اطلاعات به دست آمده، این قایق صیادی حامل یک نفر سرنشین از بوموسیبه سمت  صیدگاه در حرکت بود که حوالی ساعت 12:00 روز دوشنبه، سیزدهم مرداد ماه جاری در محدوده 10 مایلی شرق این جزیره ناپدید شد.

معاون امور دریایی اداره‌کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: به محض دریافت پیام اضطرار این شناور و اطلاع از وقوع حادثه، شناور ناجی 10 با توجه به آخرین موقعیت و وضعیت جریان‌های آب و باد ساعت 12:10 دقیقه به موقعیت اعزام شد.

نوفرستی افزود: همچنین هماهنگی‌های لازم و درخواست با شناورهای عبوری در منطقه نیز انجام گرفت و از آنها نیز درخواست کمک شد.

وی با اعلام اینکه تیم جستجو و نجات دریایی اداره‌کل بنادر و دریانوردی هرمزگان موفق شد کمتر از یک ساعت ساعت 12:55 دقیقه قایق سرگردان را پیدا کند، گفت: پس از سوخت رسانی به شناور مفقود شده، ناجی 10 قایق مذکور را تا بندرگاه جزیره بوموسی همراهی کرد.

این مقام مسئول از صحیح و سالم بودن تنها سرنشین این شناور خبر داد و سرعت عمل فرمانده و کارکنان زحمتکش ناجی مستقر در بندرگاه بوموسی را در این عملیات قابل ستایش دانست.
انتهای پیام/88001/ر30/ظ1004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها