امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۰:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101104
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 72
«شیخ لؤی حوارنی» رئیس کمیته‌های آشتی ملی درعا در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق نسبت به روند آشتی‌های ملی در استان ...

«شیخ لؤی حوارنی» رئیس کمیته‌های آشتی ملی درعا در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق نسبت به روند آشتی‌های ملی در استان درعا در جنوب سوریه ابراز خوش‌بینی کرد و تاکید نمود که روند امور در چارچوبی که برای آن برنامه‌ریزی شده پیش می‌رود.

شیخ حوارنی گفت: بی‌شک پیشرفت امور در این حوزه در درعا مدیون این امر است که اهالی مناطق مختلف این استان ماهیت واقعی گروه‌های مسلحی که در مناطق مختلف درعا فعالیت دارند، به ویژه در شهر «نوی» و بخش‌هایی از شهر «الشیخ مسکین» را دریافتند.

وی افزود: تلاش‌های بسیاری از سوی تروریست‌های بیگانه‌ای که در این منطقه فعالیت دارند، انجام می‌شود تا روند مذاکرات و آشتی‌ها را به بن بست بکشانند و همین مانع مواجه شدن مذاکرات و آشتی‌ها در برخی مناطق شده است.

شیخ حوارنی با این حال تاکید کرد که مناطق الشحیل، طفس، داعل، ابطع و البصره این روزها شاهد عملیات‌های آشتی ملی گسترده‌ای است و مسئولان امر در این خصوص تلاش بسیاری انجام می‌دهند تا این آشتی‌ها به نتیجه برسند، اگرچه در این میان فشار بسیاری از سوی گروه‌ها و عناصر تروریستی بیگانه بر اهالی درعا وجود دارد که تن به این آشتی‌ها ندهند.

وی افزود: روند مذاکرات و آشتی ملی که هم اکنون در درعا جریان دارد، مبادله افراد ربوده شده بین دو طرف را نیز در برمی‌گیرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها