امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۰:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101107
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری بوابه الوسط، پارلمان منتخب لیبی امروز دوشنبه اولین جلسه خود را در شهر طبرق به ریاست

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری بوابه الوسط، پارلمان منتخب لیبی امروز دوشنبه اولین جلسه خود را در شهر طبرق به ریاست «ابوبکر بعیره» یکی از نمایندگان پارلمان و رئیس جلسه افتتاحیه برگزار کرد تا ضمن ادای سوگند راه‌های پایان دادن به بحرانی را بررسی کند که لیبی از زمان سرنگونی رژیم معمر قذافی با آن روبروست.

در این جلسه که با حضور بیش از یکصد و هفتاد تن از جمع 184 عضو پارلمان لیبی برگزار شد، «صلاح المرغنی» وزیر دادگستری در مقام نماینده دولت لیبی و نمایندگانی از سازمان ملل، اتحادیه عرب، اتحادیه آفریقا و سازمان کنفرانس اسلامی حضور داشتند.

برخی نمایندگان جناح اسلام گرا در اعتراض به مکان برگزاری جلسه افتتاحیه پارلمان و همچنین برخی نمایندگان به خاطر اوضاع امنیتی لیبی در اولین نشست پارلمان حضور نداشتند.

شرکت‌کنندگان در این نشست از گروه های شبه نظامی لیبی خواستند با یکدیگر وارد گفت‌وگو شوند.

ابوبکر بعیره رئیس جلسه افتتاحیه پارلمان منتخب گفت: ما خواهان گفت‌وگوی جدی با همه کسانی هستیم که در لیبی سلاح حمل می‌کنند تا به گسترش سلاح در این کشور پایان بدهیم.

وی همچنین خواستار تشکیل دولت وحدت ملی و وضع قوانینی برای ایجاد ثبات و امنیت در لیبی شد و گفت: لیبی به دنبال همکاری با کشورهای همسایه خود به دور از اختلافات است.

بعیره همچنین گفت: به زودی رئیس و دو معاون پارلمان لیبی تعیین خواهند شد و پس از آن به مسائلی که برای ملت لیبی اهمیت دارد خواهیم پرداخت که شامل ایجاد دستگاه های قدرتمند پلیس و ارتش در لیبی و برقراری امنیت در کشور است.

نماینده اتحادیه عرب هم در این دیدار آشتی بین فرزندان ملت لیبی را خواستار شد و بر ضرورت بازگشت امنیت و ثبات به کشور تاکید کرد.

به گفته فعالان سیاسی پارلمان منتخب لیبی در نشست های آتی خود تصمیم های سرنوشت سازی برای این کشور اتخاذ خواهد کرد.

انتهای پیام/.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها